w

Zmiany w nagrodach rankingowych w League of Legends w 2024 roku

Reklama

Riot opowiedział o zmianach w nagrodach za sezon rankingowych w LoLu. Co trzeba wiedzieć?


Dla sporej części społeczności League of Legends ranking jest niesamowicie ważny. Fani biorą udział w grach rankingowych nie tylko po to, by pokazać swoje umiejętności, ale także by zdobyć cenne nagrody.

Wiadomo, że Riot przygotował parę zmian w tym temacie, ale o co dokładnie chodzi?

Co się zmieniło?

Reklama

Riot Sakaar oraz zespół związany z doświadczeniami z gry rankingowej opowiedzieli co nieco o zmianach nagród w 2024 roku.

Jak zauważyliście, w zeszłym roku w zasadzie podwoiliśmy ścieżkę nagród, ponieważ mieliśmy dwa splity. W związku z tym przyznawaliśmy też dwie różne Zwycięskie skórki: Anivii i Tryndamere′a. Poza tym niewiele zmieniliśmy w 2023 roku w porównaniu do 2022. Zasadniczo wykorzystaliśmy wcześniejszy model i użyliśmy go w 2023 roku dwukrotnie.

W tym roku nie chcemy po prostu potroić wszystkiego, co można zdobyć w jednym splicie, ponieważ to raczej nie podniesie wartości tych zdobyczy w waszych oczach. Postawiliśmy więc zrewidować rodzaj nagród, które można potencjalnie otrzymać za udział w nowych splitach, a także zastanowić się nad małym bonusem za udział we wszystkich! Nie martwcie się, upewniliśmy się, że niczego nie będzie MNIEJ — ale delikatnie zmieniliśmy dotychczasowy „rozkład” nagród.

Pełna nagród podróż przez 2024

Wprowadziliśmy niewielkie, ogólne zmiany dotyczące nagród, które można dostać podczas splitu za udział w grze i uzyskiwanie postępów. W zasadzie pozostają one takie same, ale zauważycie kilka małych różnic. Zmianą, która zapewne od razu rzuci się wam w oczy, jest fakt, że emotka nie pokazuje już waszej rangi (ale bez obaw, my tylko po prostu przesunęliśmy ją na koniec roku). Zastąpiliśmy też Skrzynię Hextech Fragmentami Klucza Hextech. Gdy dostosowywaliśmy nagrody do kalendarza na cały rok, musieliśmy w niektórych miejscach trochę odejmować, żeby w innych móc trochę dodawać.

W nagrodach „posplitowych” zauważycie tylko dwie zmiany: ikona na koniec splitu została ikoną na koniec sezonu, ponieważ jej zadaniem jest podkreślenie rangi na zakończenie sezonu. Obniżyliśmy też liczbę punktów splitu wymaganą do uzyskania Zwycięskiej skórki w kręgach poniżej Złota z 1600 do 1000. Wyjątkowe Zwycięskie skórki będziecie dostawać tak jak do tej pory, podobnie jak Barwy za rangę uzyskaną na zakończenie każdego splitu (jeśli zapracujecie sobie na Zwycięską skórkę na koniec każdego splitu).

A teraz zupełnie nowe zmiany! „Przeżycie na zakończenie roku”. Każdy, kto weźmie udział w chociaż jednym splicie rankingowym w ciągu roku, otrzyma na koniec roku dodatkową emotkę rankingową pokazującą najwyższą rangę osiągniętą w danym roku. W ramach premii za ukończenie (i otrzymanie Zwycięskiej skórki) każdego z trzech splitów wszystkie Zwycięskie skórki dostaną dodatkowo ramkę portretu informującą o najwyższej randze osiągniętej w ciągu roku. Po przyznaniu ramka pojawi się natychmiast na portretach wszystkich trzech zdobytych Zwycięskich skórek.

Gratisy?

Jasne, jasne, poniżej jest tabela ze wszystkim, czego możecie się spodziewać. Chcemy też zerwać z tradycją wstrzymywania się z pokazywaniem wam Zwycięskich skórek, więc… powiemy wam o skórce z pierwszego splitu ORAZ z drugiego. Jeśli załapiecie się na Zwycięską skórkę ze splitu 1 (która wymaga 80 punktów splitu, jeśli jesteście w kręgu Złota lub wyżej, albo 1000 punktów splitu, jeśli jesteście poniżej Złota), dostaniecie Zwycięskiego Kog’Mawa! Jeśli uda się wam to również w 2. splicie, dostaniecie Zwycięską Sonę!

Oto pełna tabela:

Reklama
Typ nagrody 2023 rok, 2 splity (stare) 2024 rok, 3 splity (NOWE)
Zwycięska emotka 1 na split (w sumie 2) 1 na split (w sumie 3)
Zwycięska ikona 1 na split (w sumie 2) 1 na split (w sumie 3)
Bohater 1 na split (w sumie 2) 1 na split (w sumie 3)
Zwycięska skórka 1 na split (w sumie 2) 1 na split (w sumie 3)
Barwa zwycięskiej skórki Maksymalnie 9 Barw za wszystkie rangi i wszystkie splity od wprowadzenia Szmaragdu (w sumie 17 potencjalnych Barw). Maksymalnie 9 Barw za wszystkie rangi (w sumie 27 potencjalnych Barw).
Ikona rankingowa na zakończenie sezonu (ikona najwyższej uzyskanej rangi) 1 na split (w sumie 2) za rangę na koniec splitu. 1 na roczny sezon za najwyższą rangę we wszystkich splitach.
Ramka portretu Zwycięskiej skórki Nie istniała. 1 na roczny sezon pokazująca najwyższą rangę uzyskaną w splitach. Wymaga uzyskania 3 zwycięskich skórek, po jednej z każdego splitu.
Emotka rankingowa (Istniała wcześniej w formacie „za split”). 1 na roczny sezon odzwierciedlająca najwyższą rangę osiągniętą w sezonie danego roku.

Chcemy wzmocnić to, co jest sens kontynuować z perspektywy dodatkowego splitu w roku, a jednocześnie nadać jakąś wartość regularnemu graniu przez cały sezon. Chcieliśmy, aby kontynuowanie gry przez cały sezon również miało swoją wartość, więc możecie zdobywać nagrody za konsekwentne granie w każdym splicie.

Na razie nie zaplanowaliśmy żadnych innych zmian na 2024 rok, jeśli chodzi o nagrody rankingowe, ale damy wam znać, gdyby jednak jakieś się pojawiły. Mamy nadzieję, że spodoba się wam to nowe podejście do nagród po wprowadzeniu trzech splitów, i życzymy wam powodzenia we wspinaczce!

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends