w ,

Legends of Runeterra: świetne grafiki pozwalają nam na lepsze poznanie Runeterry

Grafiki z Legends of Runeterra pozwalają na lepsze poznanie rozbudowanego uniwersum.


Udostępniony niedawno niesamowity zbiór przeróżnych grafik do Legends of Runeterra pozawala graczom lepiej poznać historie całego uniwersum.

Czego możemy dowiedzieć się z grafik LoR?

Udostępnione grafiki z Legends of Runeterra zapierają dech w piersiach. Trzeba przyznać, że graficy postarali się przez ostatnie lata, a ich starania były tego wszystkiego warte. Dla ciekawych, jak wyglądały prace oraz ile osób wzięło przy nich udział odsyłamy do artykułu: Prace nad Legends of Runeterra trwały pięć lat.

Dziś przyjrzymy się grafikom i temu jak wiele można się z nich dowiedzieć o uniwersum LoLa i LoR. Biorąc pod uwagę, że treści jest naprawdę dużo, ciężko będzie opisać wszystko. Dlatego zainteresowani mogą wszystko szczegółowo przejrzeć na stronie sixmorevodka.com.

ZOBACZ – Legends of Runeterra już dominuje na Twitch mając pierwsze miejsce

sixmorevodka.com

Na początek można zwrócić uwagę na liczne grafiki przedstawiające życie w Zaun. Samo Zaun to wielka, podmiejska dzielnica Piltover, znana ze swojego skażenia ale również bogatej kultury i wynalazków. Miejsce to jest pełne niebezpieczeństwa.

Grafiki z LoR pokazują, że mimo wszelkich wynalazków, charakterystycznych zielonych toksyn i podejrzanych uliczek, społeczność Zaun umie miło spędzać czas w barach czy bawiąc się szalonymi eksperymentami.

“Slumsy Zaun to najgęściej zaludnione i najbardziej zanieczyszczone miejsce w całym Valoranie. Duże rury z płynącymi odpadami przemysłowymi są umieszczone pomiędzy budynkami. Stanowi to także główną siłą roboczą dla fabryk.

Kanały Zaun to miejsce, w których lądują toksyczne odpady przemysłowe z fabryk i są transportowane dalej w kierunku morza. Żyje w nich wiele zwierząt, które część z nich uległa mutacji. ”

ZOBACZ – Legends of Runeterra od kilkunastu godzin wśród najpopularniejszych gier na Twitch

Skoro mowa o Zaun, nie można też pominąć Piltover – Miasta Postępu. Piltover to centrum kultury Valoranu, znane z licznych innowacyjnych wynalazków. Mówi się, że jest to dom najwspanialszych rzemieślników na świecie. Można tam znaleźć dom Ezreala, laboratorium Jayce’a czy laboratorium Heimedingera – wybitnego naukowca, którego pracę możemy podejrzeć na nowych grafikach.

ZOBACZ – League of Legends pojawiło się na Spotify i proponuje szereg utworów

Dalej można przejść do Demacii, państwa, w którym najważniejszymi wartościami jest sprawiedliwość i honor. Nie mogło tutaj zabraknąć znanego rodzeństwa: Garena i Lux. Jednak poza przedstawionymi scenami z ich życia, możemy zaobserwować także demaciańskie rozrywki, jak np. pojedynek Mistrzyni Fechtunku – Fiory.

Zaraz obok Demacji jest jej przeciwieństwo – Noxus. Okrutny, groźny i pełen przemocy. W Noxus najważniejsza jest siła, zarówno fizyczna jak i psychiczna, a cel uświęca środki. Potężne imperium znane jest z dwójki rodzeństwa: Dariusa i Dravena (sceny z ich życia możemy obejrzeć na wielu grafikach) czy rodu Du Couteau, z którego pochodzi Katarina. Inną istotną postacią z Noxus jest Vladimir, który to dzięki swojej magicznej mocy stworzył na salonach noxiańskiej arystokracji fanatyczny kult swojej osoby.

Wśród grafik LoR niezwykle rozbudowana jest również historia Shadow Isles. Wyspa Cienia opanowana przez Czarną Mgłę to teren spaczony i zepsuty złowrogą magią. Tereny pozbawione siły życiowej przyciągają duchy zmarłych.

Shadow Isles znane jest z charakterystycznych bohaterów. Nieśmiertelnego ducha szukającego zemsty – Kalisty, Strażnika łańcuchów i łowcę dusz – Thresha, czy zafascynowanego śmiercią Karthusa. Oczywiście nie są to jedyne pojawiające się w League of Legends postacie powiązane z Wyspą Cienia.

Poza znanymi z imienia bohaterami możemy zaobserwować wiele scen z innymi, nienazwanymi duchami.

Skoro mowa o Threshu, można od razu wspomnieć o Lucianie. Kto śledził ostatnie wydarzenia w League of Legends wie, że powstało sporo szumu wokół tych postaci, szczególnie przez powrót żony Luciana – Senny. Na grafikach z Legends of Runeterra możemy zaobserwować ich współpracę, zanim zostali rozdzieleni.

ZOBACZ – Lucian dostanie nowe interakcje? Druga grywalna para w grze po Xayah i Rakanie?

Poza historiami z życia bohaterów, graficy przygotowali dla nas również wygląd wielu niesamowitych stworzeń zamieszkujących świat Runeterry. Magiczne zwierzęta zdecydowanie przykuwają wzrok.

Jeśli mowa o zwierzętach z uniwersum LoLa to nie może zabraknąć tego najbardziej znanego – Poro. Poro jest bohaterem wielu grafik, na których doświadcza niezliczonych przygód.

Oczywiście są to tylko wybrane grafiki. Zachęcamy do przejrzenia reszty, ponieważ trudno opisać wszystkich bohaterów. Wśród pozostałych znajdziecie m.in. sceny z Ionii czy Freljordu oraz sceny walk pomiędzy frakcjami.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends