w

20 sekretnych przejść w Minecraft, których praktycznie nie da się zauważyć

Minecraft pozwala na tworzenie naprawdę świetnych rzeczy, co po raz kolejny udowadniają sami gracze.


Każdy na pewno kojarzy motyw tajnego wejścia do swojej bazy. Wszyscy choć raz uczyli się, jak zrobić przejście, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Po co? Czasem zupełnie bez celu, czasem, by stworzyć większy klimat na swoim świecie, a jeszcze innym razem, aby naprawdę ukryć gdzieś swoje diamenty.

Niektórzy w tworzeniu sekretnych przejść doszli do absolutnej perfekcji. Dobrym przykładem jest tutaj użytkownik Reddita o nicku “Last_Wanderer”, który pokazał 20 różnych przejść, jakie stworzył. Każde z nich jest inne, a niektóre po prostu niszczą głowę.

Sekretne przejścia, których nie da się zauważyć

Mamy tutaj praktycznie cały przekrój tego, co można zrobić. Od spadającej lawy, przez fałszywe ściany i niewidoczne przyciski. Wszystko ułożone w jeden materiał. Największe wrażenie zrobił na graczach trick z 0:34.

Gracz ma wkrótce udostępnić pełne poradniki odnośnie tego, jak udało mu się to wszystko wykonać. Wersja, na jakiej grał, to Java, dokładniej snapshot o oznaczeniu 21w18a. Każde z tych przejść da się więc wykonać u siebie.

Oczywiście większość to czysta sztuka dla sztuki. Nikt bowiem nie będzie zapewne budował całej otoczki wokół jednego przejścia, szczególnie w trybie singleplayer. Czasem jednak właśnie o to chodzi w Minecrafcie, by niekoniecznie robić coś, co ma sens i co będzie się przydawać raz za razem.