w

Sposób na znacznie szybsze poruszanie się w górę i w dół w Minecrafcie, zastępujący “wodne windy”

Jak blok miodu został wykorzystany do budowy windy?


Przemieszczanie się w górę i w dół wewnątrz wielu budowli w Minecrafcie stanowi dla budowniczych naprawdę spore wyzwanie.

Postawienie schodów czy windy, które pozwolą na dotarcie na wyższe piętra danego budynku, jest zwykle problematyczne, a fani nieustannie szukają nowych pomysłów oraz sposobów na przemieszczanie się w górę. Doprowadziło to do odkrycia windy wykorzystującej bloki miodu oraz wodę. Jak ona działa?

Ciekawy sposób na ukrycie windy w ścianie

Od momentu wprowadzenia bąbelkowych kolumn tworzących się z wody, kwestia kompaktowych wind, które można zmieścić praktycznie w każdym projekcie, została rozwiązana. Gracze Minecrafta nie przestali jednak eksperymentować, a ich poczynania sprawiają, że odkrywane są mechanizmy pokroju windy wykorzystującej wspomniane kolumny bąbelkowe i bloki miodu.

Pokazana wyżej winda świetnie sprawdzi się w każdej ciasnej konstrukcji z racji, że można ją schludnie umieścić w rogu budynku. Należy jednak pamiętać o tym, że blok miodu tak naprawdę nie jest pełnym blokiem, a co za tym idzie w przypadku umieszczenia jakiegokolwiek innego bloku nad nim, sprawi, że przemieszczanie się w górę nie będzie możliwe.

Do zbudowania kolumny można wykorzystać również inny niepełny blok, którym na przykład jest skrzynia. Komentujący wspominają również o tym, że windy tego rodzaju znajdują swoje zastosowanie w urozmaicaniu licznych mapach parkour.