w

4 przedmioty z Minecrafta, których nie można użyć poza trybem kreatywnym. Jaka jest ich historia?

Itemy z Minecrafta, które są dostępne tylko w trybie kreatywnym.


Minecraft jest grą, która znajduje się na rynku od naprawdę dawna. Mojang od lat dodaje do swojej produkcji kolejne przedmioty, które przydać się mogą w każdej sytuacji i są stosunkowo potrzebne.

Część z nich jednak nigdy nie miała szansy ujrzeć ekwipunku graczy trybu Survival. Jaki jest ku temu powód i o jakich przedmiotach mowa?

Wyjątkowe itemy

Jajka spawnujące moby

Jajka, które pozwalają na zrodzenie stworka, są przedmiotem, którego prawdopodobnie większość graczy Minecrafta spodziewała się na tej liście. Mogą zostać wykorzystane przez budowniczych, którzy chcą w jakiś sposób utrudnić innym graczom przejście danej lokacji. Można zastosować je w mechanizmach w połączeniu z dispenserem, aby mob pojawił się dopiero wtedy, kiedy gracz wykona jakąś akcję.

Mikstura szczęścia

Mikstura szczęścia ściśle powiązana jest z pewnym statusem, który również nie jest dostępny w zwyczajnej rozgrywce Minecrafta. Efekt w dużym uproszczeniu zwiększa szanse na zdobycie cennych przedmiotów w grze.

Głowa Steve’a

Głowa gracza, która domyślnie przedstawia podobiznę Steve’a, trafiła do Minecrafta w wersji 1.4.2 zaprezentowanej fanom w roku 2012. Dzięki temu przedmiotowi przy użyciu komend można otrzymać głowę dowolnego gracza Minecrafta, co pozwoliło innym na tworzenie wyjątkowych dekoracji w połączeniu ze specjalnymi skórkami.

Skamieniała Dębowa Płyta

Płyta, pozornie wyglądająca jak zwyczajna Dębowa Płyta, ma pewne właściwości, które ją wyróżniają. Jej polska nazwa to Skamieniała Dębowa Płyta i świetnie odpowiada cechom, które ją charakteryzują. Można wydobyć ją kilofem, a ogień w przeciwieństwie do zwyczajnej drewnianej płyty nie będzie jej trawił. Nie ma sposobu na pozyskanie jej w trybie Survival.