w

Armata TNT w Minecrafcie, czyli jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie można zbudować

Jak wygląda jedna z najbardziej imponujących armat TNT? Jeden strzał wykorzystuje 538 bloków dynamitu.


Gracze Minecrafta mają dostęp do ogromnej ilości narzędzi, a tak naprawdę jedyną rzeczą, która ich ogranicza, jest wyobraźnia. Niektórzy fani preferują rozgrywkę z walką o przetrwanie w trybie Hardcore, inni wolą budować, a jeszcze inni skupiają się na mechanizmach Redstone. Układy w Minecraft mogą być naprawdę skomplikowane i wykorzystując to narzędzie, można odtwarzać znane z realnego świata drobne gry, narzędzia czy inne urządzenia.

Jednym z popularnych typów narzędzi, które tworzą fani Minecrafta są armaty TNT, które wystrzeliwują dynamit na określoną odległość. Niektóre z nich potrafiły same się przemieszczać, a jeszcze inne zwiększały swoje pole rażenia poprzez użycie większej ilości TNT przy każdym wystrzale. Nie jest to jednak łatwe zadanie, a jeden z fanów zrealizował je wręcz bezbłędnie.

Armata TNT o ogromnym polu rażenia

Użytkownik o nicku Superbananazombie podzielił się krótkim klipem, który przedstawia, jak działa jego armata strzelająca TNT. Filmik momentalnie zdobył ogromną popularność, a po jego obejrzeniu trudno jest dziwić się takiemu wynikowi.

Autor podzielił się również w komentarzach ciekawostkami, które dotyczą mechanizmu.

Kilka interesujących faktów na temat armaty:

  • Jedno odpalenie wymaga 538 bloków dynamitu
  • Armata wystrzeliwuje w kącie 146 stopni
  • Końcówka może być zmodyfikowana, aby uzyskać jeszcze większy zasięg
  • Armata wystrzeliwuje pierścienie TNT

Komentujący filmik przyznają, że taki mechanizm w niepowołanych rękach mógłby wyrządzić naprawdę ogromne szkody na serwerach multiplayer. Jeden wystrzał z armaty mógłby wystarczyć, aby zniszczyć nawet stosunkowo dużą wioskę.