Reklama

5 popularnych mitów Minecrafta , w które kiedyś wierzyli bądź wierzą gracze

Minecraft

Reklama

Kilka naprawdę popularnych mitów wśród społeczności Minecrafta.

Reklama


Minecraft jest niezmiernie rozbudowaną grą, która od momentu swojej premiery w 2011 roku przeszła naprawdę dużo. Rzeczą niezmienną pozostaje jednak fakt, ze wśród społeczności zawsze pojawiały się przeróżne mity.

Niektóre okazywały się prawdziwe, a inne wciąż pozostawały tylko mitami. Jak wygląda 5 popularnych przekonań graczy Minecrafta?

5 popularnych mitów związanych z grą

Niszczenie liści nie sprawia, że mają one mniejszą szansę na wydropienie sadzonki

Reklama

W społeczności Minecrafta wielokrotnie można było spotkać się ze stwierdzeniem, że liście, które znikają same po zniszczeniu drzewa, do którego były przyczepione, mają większą szansę na wydropienie sadzonki.

Ani w plikach gry, ani na oficjalnej Wiki Minecrafta nie można znaleźć potwierdzenia tej tezy.

Rozkładające się liście bądź te, które niszczone są bez użycia nożyc, mają szansę na upuszczenie sadzonek (5% szans na upuszczenie (1/20)). Wyjątkiem są liście drzewa tropikalnego – w ich przypadku prawdopodobieństwo upuszczenia sadzonki jest dwa razy mniejsze (2,5% (1/40)). Dodatkowym przedmiotem, który może zdobyć niszcząc liście drzew dębowych, jest jabłko. Szansa takiego zdarzenia wynosi 0,5% (1/200). Szanse na upuszczenie przedmiotów mogą zostać podniesione poprzez użycie narzędzia z zaklęciem Fortuna.

Jak się okazuje, jedynym sposobem na zwiększenie szansy na zdobycie sadzonki jest użycie konkretnego zaklęcia, które używane jest głównie do wydobywania rud.

Mity dotyczące generowania się diamentów

Diamenty przez długi czas były najrzadszym przedmiotem znajdującym się w grze. Nic więc dziwnego, że dookoła nich powstało sporo mitów. Mimo faktu mówiącego, że podczas generowania mapy w każdym chunku znajduje się żyła diamentów, gracz, wykopując cały chunk, niekoniecznie znajdzie w nim diament. Dzieje się tak za sprawą kolejności, w jakiej generator tworzy mapę.

Najpierw generowane są żyły, a dopiero później jaskinie. Ruda może więc zostać zastąpiona powietrzem.

Kolejny mit dotyczy zwiększania swojej szansy na znalezienie diamentów. Niektórzy uważali, że ten rzadki surowiec ma większą szansę na wygenerowanie się w pobliżu jezior lawy. Nie jest to prawda, a przekonanie to wywodzi się prawdopodobnie z tego, że przeszukując jaskinie, widzi się po prostu więcej bloków. Dlatego właśnie podczas kopania tuneli w poszukiwaniu diamentów warto zwiedzić każdą napotkaną jaskinię.

ZOBACZ – 5 ciekawych seedów z Minecrafta, w których gracze znaleźli coś nietypowego

Mity związane z redukcją obrażeń od upadku

Technika wylewania wody z wiaderka tuż przed zetknięciem się z ziemią podczas wysokiego upadku jest powszechnie znana wśród społeczności Minecrafta. Niezależnie od tego, jak wysoko znajdował się gracz, obrażenia od upadku, które powinien otrzymać, są redukowane do zera. Spora część społeczności uważała, że lawa podobnie do wody jest w stanie zaabsorbować te obrażenia. Nie jest to jednak prawdą.

Kolejnym mitem jest absorpcja obrażeń w przypadku skoku do kotła z wodą. W tym przypadku trik również nie zadziała i gracz może znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Co ciekawe skok na półpłytkę zalaną wodą jest już dla gracza całkowicie bezpieczny.

Czy trzcina cukrowa faktycznie rośnie szybciej na piasku?

Kolejne błędne przekonanie krążące wśród społeczności Minecrafta dotyczy trzciny cukrowej. Wielu graczy uważało, że ta rośnie szybciej na piasku. W sieci pojawiło się jednak wiele filmików udowadniających, że nie jest to prawdą.

Najprostszym sposobem, który pozwoli to udowodnić, jest ustawienie w swoim świecie zasady randomTickSpeed na wyższą wartość i porównanie rosnących obok siebie trzcin. Komenda, która pozwoli zmienić tę zasadę, znajduje się poniżej.

/gamerule randomTickSpeed 25

ZOBACZ – Snapshot 21w08a wprowadza do Minecrafta między innymi kolejne zmiany w żyłach. Co jeszcze?

Nie ma sposobu, który pozwoliłby trafić Endermana strzałą

VideoVideo

Endermani znani są między innymi z tego, że nie można ich trafić strzałą. Stwór po prostu wyteleportuje się tuż przed momentem, w którym strzała miałaby go dotknąć.

Wielu graczy uważało jednak, że trafienie jest możliwe, kiedy mob nie będzie miał dokąd uciec. Jak taki scenariusz wygląda w praktyce? Jak widać na powyższym filmiku, mob po prostu odbije strzałę, a ta spadnie w nicość.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Nie przegap najważniejszych wiadomości i śledź nas na X.

Czytaj więcej
Reklama
Reklama