w

Wszystko, co warto wiedzieć o podwodnej świątyni w Minecrafcie

Czym charakteryzuje się jedna z najtrudniejszych do pokonania struktur w Minecrafcie?


Podwodne świątynie są rzadkimi i ogromnymi budowlami generującymi się pod powierzchnią wody oceanu.

Są one również jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Minecrafcie, więc ich odwiedzenie może wymagać odpowiednich przygotowań.

Co warto wiedzieć o tych budowlach?

Gdzie i jak szukać Oceanicznego Monumentu?

Struktura ta generuje się w 5 oceaniczych biomach:

  • Głęboki ocean
  • Zamarznięty głęboki ocean
  • Zimny głęboki ocean
  • Letni głęboki ocean
  • Ciepły głęboki ocean

Mimo wymienione wyżej biomy są stosunkowo często spotykane, odnalezienie w nich świątyni będzie znacznie trudniejszym zadaniem.

Warto podróżować w nocy, ponieważ to właśnie o tej porze dnia najprościej będzie dostrzec świecące w ciemnym oceanie latarnie morskie.

Czym charakteryzują się Guardiani?

Strażnicy są agresywnymi mobami, które strzelają laserami ze swoich oczu. Ładuje się on dwie sekundy, aby następnie wystrzelić w gracza, zadając mu 6 punktów obrażeń. Laser zabierze jedno dodatkowe serduszko magicznych obrażeń, które są w stanie przeniknąć przez zbroję, jeśli gracz ustawi poziom trudności na normalny.

Kiedy ich kolce są wyeksponowane, nie powinno się ich atakować, ponieważ zadadzą wtedy obrażenia za pomocą efektu cierni.

W świątyni można spotkać również starszych strażników, którzy są więksi oraz mają inny kolor. Ich naładowany laser zada 8 punktów obrażeń, jeśli gracz nie ucieknie z jego pola rażenia na czas lub nie schowa się za jakimś blokiem. Podobnie jak jego młodszy brat, starszy strażnik posiada efekt cierni, który zadaje dwa punkty obrażeń na normalnym poziomie gry, a 3 na trudnym.

Kolejnym utrudnieniem jest nakładany co 60 sekund efekt wyczerpania praktycznie uniemożliwiający wydobycie bloków. Sprawia to, że ucieczka będzie jeszcze trudniejsza.

Do walki z tymi mobami warto zaopatrzyć się w zbroję wzmocnioną zaklęciami ochrony i oddychania.

ZOBACZ – 5 ciekawych seedów z Minecrafta, w których gracze znaleźli coś nietypowego

Jakie łupy można znaleźć wewnątrz świątyni?

Wewnątrz tej struktury można znaleźć jedne z najlepszych łupów w grze. Poniżej można znaleźć listę wszystkiego wartościowego, co warto zabrać ze sobą po pokonaniu strażników.

  • Gąbki
  • Bloki pryzmarynu
  • Latarnie morskie
  • Bloki złota
  • Bloki ciemnego pryzmarynu

Gąbki można zdobyć bezpośrednio ze starszych strażników lub znaleźć je w rzadkich pomieszczeniach przeznaczonych specjalnie dla nich. Mokrą gąbkę można osuszyć w piecu, a następnie ponownie ją wykorzystać do absorpcji wody.