w ,

70-letni dziadek z Polski udowadnia, że Minecraft jest dla każdego i w każdym wieku

Minecraft łączy pokolenia, jak żadna inna gra komputerowa, a to kolejny na to dowód.


Starsi ludzie zazwyczaj podchodzą z dużym dystansem do komputerów, smartfonów czy gier komputerowych. Są jednak osoby, które chcą poznawać ten świat i co więcej, samemu w nim uczestniczyć.

To jest doskonały tego przykład. Na Youtube jest kanał, na którym 70-letni dziadek, emerytowany górnik, nagrywa swoje odcinki z Minecrafta. Ma to swój unikalny klimat i pokazuje, że takie rzeczy zdarzają się także w Polsce.

@Aktualizacja

Coraz więcej osób wchodzi na kanał i pisze miłe słowa. Panie Chezjuszu, życzymy dużo zdrowia i miło nam, że mogliśmy sprawić taką niespodziankę. A naszym czytelnikom dziękujemy, że umieją się zachować w tak fajny sposób. Wyszła nam wszystkim bardzo pozytywna akcja.

70-latek grający i nagrywający Minecrafta

W sieci jest cała masa filmów, na których młodsze osoby pokazują swoim dziadkom, jak obsługiwać komputer, jak grać etc. Tutaj Chezjusz nauczył się tego prawdopodobnie sam (teraz wiemy, że pomagały wnuki). Na jego kanale jest kilkadziesiąt filmów z Minecrafta, które osiągają coraz większą popularność. Jak to wygląda? Krótki klip, by poczuć ten klimat:

Odcinki mają po kilkadziesiąt minut, osiągają po kilkaset odsłon, a cały kanał ma rosnącą społeczność. Chezjusz chętnie i często odpowiada ludziom w komentarzach, życząc im przykładowo miłego dnia.

To jedno z tych miejsc w Internecie, które nigdy nie osiągną dużej popularności, natomiast na pewno jest to miły widok, w którym dwa pokolenia spotykają się ze sobą i dyskutują tak, jakbyście rozmawiali przy obiedzie u dziadków.