w

Która z płyt muzycznych Minecrafta jest najrzadsza? Statystyki mogą nieźle zaskoczyć

Który muzyczny dysk z Minecrafta najtrudniej zdobyć?


W Minecrafcie można wyznaczyć sobie naprawdę sporo celów, a jednym z nich może być zebranie wszystkich dysków muzycznych. Do aktualizacji 1.16 było to stosunkowo proste zadanie. Wszystkie płyty można było zdobyć poprzez sprawienie, że szkielet postrzeli Creepera. Wersja 1.16 wprowadziła krążek zatytułowany “Pigstep”, który mógł zostać znaleziony tylko w Netherze i nieco utrudnił zebranie wszystkich płyt. Jak się jednak okazuje, prawdopodobnie nie jest on tą płytą, która wkrótce sprawi graczom największe problemy.

Najrzadsza płyta muzyczna

Większość dysków muzycznych może zostać wydropiona przez Creepera, kiedy zostanie on powalony przez szkieleta. Na ten moment jedynym wyjątkiem jest płyta Pigstep, którą można znaleźć w Netherze w skrzyniach, które ukryte są w ruinach bastionów. Szansa na to, że w skrzynce będzie znajdował się krążek, wynosi 5,6%.

Biorąc pod uwagę fakt, że bastiony są stosunkowo rzadkie, a przemierzanie Netheru nie należy do najprostszych zadań, zdobycie płyty może stanowić wyzwanie. Aktualizacja 1.18 wprowadzi jednak płytę o tytule Otherside, która może być równie trudna do pozyskania.

Będzie można znaleźć ją wyłącznie w skrzynkach znajdujących się w mob spawnerach oraz twierdzach. W drugim przypadku szansa na pojawienie się płyty w skrzyni będzie wynosiła 2,5%, a w pierwszym znacznie mniej niż w przypadku innych utworów – 3,1%.

Obie płyty będą równie trudne do znalezienia, jednak w przypadku Otherside procenty są znacznie mniej korzystne. Średnio 1 na 40 skrzyń w mob spawnerze powinna zawierać dysk muzyczny. Dla porównania Pigstep znajduje się w około co 18 skrzyni w ruinach bastionu.