w

Co ma wspólnego Minecraft i ogromna sieć sklepów? Jej motyw muzyczny został przeniesiony do gry

Popularny utwór znany z reklam jednego z amerykańskich sklepów budowlanych odegrany w Minecrafcie.


Note block (Blok dźwiękowy) to jeden z najbardziej charakterystycznych bloków w całym Minecrafcie. Pozwala on na wydawanie z siebie dźwięków zależnym od tego, na czym jest postawiony.

Gracze od wielu lat wykorzystują więc narzędzie do tworzenia układów, które odgrywają kompletne utwory muzyczne. Tym razem wybór padł na charakterystyczny utwór przewodni jednej z zagranicznych sieci sklepów – Home Depot.

Jak brzmi utwór?

Muzyka, którą można usłyszeć podczas reklam puszczanych w telewizji, potrafi zostać w głowie na naprawdę długi czas. Charakterystyczne melodie powiązane z niektórymi markami są znane przez długie lata nawet po zaprzestaniu ich używania. Nie inaczej wygląda to za granicą, a reklamy sklepu Home Depot, w którym można zaopatrzyć się w popularne materiały budowlane i narzędzia zyskała sporą popularność właśnie przez utwór odgrywany w tle.

Użytkownik o nicku Heir67 postanowił wykorzystać opisane wcześniej note blocki, aby odegrać wspomnianą wyżej melodię. Aby docenić jej wykonanie, warto najpierw zapoznać się z oryginałem, a dopiero później z wersją odegraną w Minecrafcie.

ZOBACZ – Pustynna wioska w zupełnie nowej odsłownie. Jak wygląda odświeżona osada Minecrafta?

Melodia stworzona z charakterystycznych dla Minecrafta dźwięków jest niemalże idealna. Wielu komentujących wspomina o tym, że brzmi ona lepiej od oryginału, a niektórzy nawiązują do przedmiotów, które można w sklepie nabyć.