w

Dlaczego znalezienie tego Axolotla w Minecraft jest takie trudne? Szansa 1 na 1200 to nie przypadek

O tym, że niebieska wersja Axolotla jest niesamowicie trudna do spotkania w Minecrafcie wiedzą już chyba wszyscy. Ale właściwie dlaczego tak jest?


Axolotl to bardzo ciekawy, nowy mob, który został dodany do Minecrafta wraz z jego różnymi wersjami kolorystycznymi. Co ciekawe, niebieska odmiana jest jednym z najrzadszych mobów w grze.

Oficjalnie szansa na spotkanie jej to 1 do 1200. Mało osób wie, dlaczego tak jest i skąd w ogóle wzięła się ta liczba 1200. Okazuje się, że deweloperzy chcieli tym samym zwrócić uwagę na problem, jaki trapi Ambystomę meksykańską – bo tak nazywa się ten płaz po polsku.

Skąd ta liczba 1200?

Ta informacja padła jeszcze w maju 2021, ale mało kto zwrócił na to większą uwagę. Okazuje się, że 1200 nawiązuje do liczby osobników, jakie żyją na wolności. Smutne, ale prawdziwe. Nikt nie jest w stanie dokładnie ocenić liczebności Ambystom meksykańskich, natomiast zakłada się, że zostało ich od 700 do właśnie 1200 sztuk.

Potwierdzono to oficjalnie w dziennikach deweloperów, ale praktycznie nikt tego nie odnotował. Dzisiaj spokojnie można powiedzieć, że Axolotly to jedne z ulubionych mobów graczy Minecrafta.

Już teraz społeczność tworzy kolejne wersje tych mobów, które na pewno znajdą się w wielu texture packach. Są Axolotly świecące, ale także chociażby w wersji szkieletów.

Możliwe, że deweloperzy będą dodawać więcej tego typu rzadkich zwierząt, ale w tym temacie póki co niczego konkretnego nie potwierdzono. Mojang jedynie wspomniał, że nie spodziewał się tak dobrego przyjęcia Ambystom.