w

Ekipa Friza otworzy serwer Minecrafta? Wujek Łuki odpowiada na pytania o serwer Ekipy

@TeRniZ

Pewnie wiele osób kojarzy, że Ekipa Friza miała poważne plany względem Minecrafta. Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?


Wiemy oficjalnie, że serwer Minecrafta dla Ekipy faktycznie powstawał. Założono dla niego nawet specjalną spółkę. Sam pomysł na rozgrywkę był bardzo ciekawy, natomiast to on finalnie pogrzebał wszystkie plany.

Dlaczego? Wszystko opierało się o stary dom Ekipy. To właśnie ta posiadłość miała być lobby, czyli lokacją startową. Dom faktycznie odzwierciedlono w wirtualnym, klockowym świecie, natomiast zanim wszystko ruszyło, to Ekipa wyprowadziła się już do nowego miejsca.

Co dalej z serwerem Ekipy?

Cały projekt serwera Minecraft miał kilka bolączek. Jedną z nich był brak czasu, ale także wiele niewyjaśnionych kwestii odnośnie legalności całego przedsięwzięcia. Jak wyjaśnia Wujek Łuki:

“(…) cały czas nie mieliśmy pewności co do takiego jak gdyby, legalności tego przedsięwzięcia. Nie mieliśmy też za bardzo czasu, by się tym zająć. Dużo było takich informacji, które były dla nas niepewne. Twórca, którzy tworzył ten serwer, nasz dom Ekipy miał być lobby i w pokojach miały być różnego rodzaju gry, survivale itd. minecraftowe. Ale nie został dowieziony w terminie i nagle my się wyprowadziliśmy z tego domu, a serwera jeszcze nie było (…)”

Wiele osób próbowało lepiej, lub gorzej odwzorować domy Ekipy. Na pewno taki serwer byłby niesamowicie głośnym projektem. Pytanie tylko, o co chodzi z legalnością – prawdopodobnie mowa tutaj o mikropłatnościach, może jakichś vipach, lub wygrywaniu punktów w wyzwaniach etc.

@Kirox

To w tym momencie uznano, że projekt nie będzie kontynuowany. Wiemy, że choć plany były naprawdę ambitne, to youtuberzy nie planują powrotu do tego konceptu. Raczej będą się skupiać na swoich produkcjach i serwerach stawianych w grach bezpośrednio tworzonych przez holding Ekipy.