w

Gracz Minecrafta podczas zwiedzania świata trafił na coś dziwnego – “Co to tutaj robi?”

Jeden z graczy Minecrafta podczas eksploracji świata trafił na coś dziwnego.


Serwery multiplayer to jeden z wielu elementów Minecrafta, które sprawiają, że gra nieustannie znajduje się na topie. Gracze mogą wchodzić ze sobą w przeróżne interakcje, budować miasta i razem przeżywać wirtualne przygody w sześciennym świecie.

Serwery są w stanie pomieścić wiele osób i czasami trudno jest wiedzieć o wszystkim, co dzieje się na mapie. Z tego powodu odwiedzanie innych graczy może być często ekscytujące lub zaskakujące, co pokazał jeden z graczy na zamieszczonym w sieci klipie.

Co tak zdziwiło jednego z graczy?

Użytkownik leospeedleo podzielił się krótkim klipem, który w zaledwie dobę zdobył ogromną popularność. Przechadzając się po bazie innego z graczy, trafił na coś, co wydało mu się na tyle dziwne, że uznał, iż warto podzielić się tym ze społecznością Minecrafta. Co takiego znalazł w podziemiach bazy?

Po wejściu do pomieszczenia, w którym można było znaleźć krowy oraz owce, gracz zauważył również pokój, w którym znajdowało się naprawdę sporo kurczaków, a wszystkie z nich usilnie próbowały przedostać się na drugą stronę drzwiczek zbudowanych z klap.

To po prostu dziwne… Dlaczego w ukrytym pokoju znajdują się tysiące kurczaków? Po co one są?

Fani Minecrafta, którzy komentowali klip, zaczęli żartować na temat ogromnej ilości kurczaków i przytaczali sytuacje znane z innych produkcji lub realnego świata, tworząc memy.

Dlaczego nie poszedłeś do toalety na przerwie?

Toaleta na przerwie:

Sporo komentarzy zwróciło uwagę, że najprawdopodobniej jest to zwyczajna farma. Użytkownik TheImmortalNub skupił się na tym, że kurczaki, zamiast po prostu biegać, w dziwny sposób skakały w stronę zamkniętego przejścia i postanowił wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje.

Moby, kiedy widzą klapę, która jest w pozycji pionowej, zawsze uznają ją za otwartą. To pozwala im przez nie przechodzić.

AI kurczaków uważa, że pod otwartą zapadnią jest przejście, więc ze względu na to, że mobów jest za dużo w tym pomieszczeniu, próbują się w ten sposób wydostać.

Moby starają się wydostać z pomieszczenia, a pozornie otwarta klapa daje im wrażenie, że pod nią znajduje się przejście. Blok, który tam jest, nie pozwalał kurczakom na wyjście, więc zwierzęta w efekcie znajdowały się w nieskończonej pętli.