w

Zagwozdka w Minecrafcie, której rozbrojenie sprawiłoby trudność niejednemu weteranowi

Zagadka, której rozwiązanie może być trudniejsze, niż z początku się wydaje.


Redstone jest jednym z elementów Minecrafta, który od naprawdę dawna tworzy odrębną społeczność skupiającą się wyłącznie na mechanizmach. Niektóre z nich potrafią być naprawdę skomplikowane i odtwarzać rozbudowane komputery w środowisku gry, a inne po prostu urozmaicają budowle, poprawiając ich funkcjonalność na przykład przy pomocy zautomatyzowanych drzwi.

Większość graczy Minecrafta, którzy śledzą go od dłuższego czasu, z pewnością zetknęła się przynajmniej z tymi prostszymi mechanizmami i ma pojęcie, jakie zasady kierują przedmiotami służącymi do konstrukcji układów. Mimo to zagadka jednego z użytkowników potrafi zaskoczyć nawet weteranów.

Jak rozbroić mechanizm z klipu?

Użytkownik o nicku JustinTimeCuber podzielił się krótkim klipem, który prezentuje mechanizm wykorzystujący lepkie Pistony, bloki Redstone oraz TNT. Zniszczenie któregokolwiek bloku sprawia, że jeden z dynamitów zostaje aktywowany sygnałem, a zagadką, której rozwiązanie było zadaniem dla komentujących, polegała na rozbrojeniu układu.

Wśród komentujących można znaleźć kilku graczy, którzy wymyślili sposób na pozbycie się TNT bez jego aktywowania. Jeden z nich to u53rn4m3_74k3n, który napisał:

Trzeba umieścić blok dający sygnał na górze pistonu, aby go zasilić i dopiero po tym usunąć dynamit.

Autor klipu odpowiedział, że dokładnie ten sposób siedział w jego głowie podczas pisania postu, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie zagadki. Inny sposób wymaga podstawienia lepkich Pistonów w taki sposób, aby w tym samym momencie były w stanie przesunąć bloki Redstone.

Trzeba przyznać, że zagadka pobudza kreatywność i potrafi zaciekawić nawet graczy, którzy wcześniej nie byli zainteresowani tego typu mechanizmami. Minecraft regularnie udowadnia, że jest grą, która pozwala na naprawdę dużo. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzi interakcja ze społecznością tej produkcji.