w

Gracz Minecrafta wymyślił świetny sposób na wykorzystanie Allaya. Jak mob może pomóc?

W czym może pomóc graczowi Allay – mob, który został wybrany przez fanów w ostatnim głosowaniu?


Mojang co roku pozwala graczom na zagłosowanie na jednego z trzech stworków, aby został on dodany do gry. Fani dowiadują się szczątkowych informacji – poznają wygląd moba oraz jego charakter i potencjalne zastosowanie.

Po Glow Squidzie, którego wydanie zawiodło wielu graczy, ponieważ zarzucano Mojangowi, że zaprzepaszczono świetną okazję na wprowadzenie wielu rzeczy, do gry trafił Allay – latający stworek, który może między innymi przynosić graczowi przedmioty.

Mimo ciekawego konceptu twórców o nowym mobie jest stosunkowo cicho, a wykorzystanie jego umiejętności nie jest czymś, o czym myśli większość fanów. Wielu z nich po prostu się nim nie interesuje. Z tego powodu każde praktyczne użycie Allaya odbierane jest ze sporą ciekawością wśród społeczności. Na jaki pomysł wpadł jeden z graczy?

W czym Allay może pomóc?

Zdolność Allaya sprawia, że mob może przynieść graczowi więcej przedmiotów identycznych do tego, który został mu przez niego podarowany. Stworek zniesie wszystkie znalezione przez niego leżące na ziemi itemy, jak na przykład jabłko, kiedy gracz da mu jedno jako przykład.

W teorii stworek z wieloma możliwościami w praktyce okazał się praktycznie bezużyteczny, ponieważ Allay nie jest w stanie sam podnieść itemu, który nie został wcześniej wyrzucony przez gracza lub wydropiony moba.

Użytkownik o Nicku jon102199 znalazł jednak zastosowanie dla omawianego stworka. Wieśniacy, którzy pracują przy polach uprawnych, po zebraniu plonów i zasadzeniu następnych wyrzucają zebrane przez siebie jedzenie na ziemię. Allay może podnieść przedmioty i wyrzucić je w okolicy gracza, pod którego nogami znajdują się Hoppery natychmiastowo chowające wszystko do skrzynki.

Mimo że niemalże identyczny efekt można osiągnąć dzięki rozłożeniu pod polami uprawnymi Hoppery tory ze skrzynką, rozwiązanie widoczne na powyższym filmiku wymaga znacznie mniej czasu oraz surowców do zbudowania. Po obejrzeniu klipu może się wydawać, że gracz musi pozostawać w miejscu, aby surowce trafiły do skrzynki, jednak warto pamiętać o Note Blockach, które również będą działały jako punkt orientacyjny Allaya.