w

Gracz Minecrafta zauważył drobny szczegół, przez który kocioł nigdy nie będzie taki sam

Kocioł z Minecrafta ma pewien defekt, którego większość graczy z pewnością wcześniej nie zauważyła.


Minecraft to pozornie prosta gra, której rozgrywka toczy się w świecie zbudowanym z sześcianów. W grze można znaleźć liczne bloki i elementy, na których widać pojedyncze piksele.

Gracze mogą urozmaicić swoją rozgrywkę przy pomocy paczki tekstur, jednak z pewnością większość z nich dalej używa grafik zaimplementowanych przez Mojang. Jeden z fanów zauważył, że tekstura kotła ma pewien defekt, który zrujnował to, jak komentujący wpis gracze na niego patrzą.

Co jest nie tak z kotłem?

Gracz o nicku ADHDANDACID podzielił się krótkim klipem, który pokazuje niewielki szczegół tekstury kotła z Minecrafta. Mimo że na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku, po przyjrzeniu się można zauważyć coś, co dla wielu komentujących było naprawdę sporym szokiem.

Jeden rząd pikseli jest nieznacznie przesunięty względem innych. Jest to naprawdę drobny szczegół, który nie sposób zauważyć bez dogłębnego przyglądania się teksturze.

Wydawać by się mogło, że problem jest naprawdę błahy i nikt na poważnie nie przejmowałby się taką drobnostką. Prawda jest jednak taka, że wielu graczy to perfekcjoniści, którzy chcą, by budowle w ich świecie były idealnie symetryczne i dopracowane. Małe błędy są dla takich osób szalenie irytujące, a w tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie kompletnej paczki tekstur, co może dodatkowo frustrować.

Tego typu wpadki zdarzają się w wielu grach, jednak często przez długi czas nie są zauważane, a gdy ktoś odkryje małą wadę, wiele osób nie może o niej zapomnieć i od tego momentu ma wrażenie, że widzi ją za każdym razem.

Pod filmikiem pojawiły się liczne komentarze, które żartobliwie mówią, że gra jest teraz niegrywalna, a niektórzy piszą, że po zobaczeniu klipu musieli ją odinstalować.

Dlaczego musiałeś mi to pokazywać? Żyłem w błogiej ignorancji, a teraz to jedyne, co widzę.

Oczywiście trudno brać żartobliwe komentarze fanów Minecrafta na poważnie, jednak przesunięcie rzędu pikseli jest ciekawym zjawiskiem, na które warto zwrócić uwagę.