w

Gracze Minecrafta ośmieszają fizykę gry, pokazując proste porównanie kowadła i pióra

Gracze Minecrafta nadal trochę śmieją się z tego, jak stworzona została produkcja Mojangu.


Raczej nikt nie oczekuje od Minecrafta sensownej fizyki. Budowle wiszące w powietrzu mało komu przeszkadzają, choć niekiedy wyglądają zabawnie. W społeczności są jednak osoby, które chciałyby mieć możliwość dodania do rozgrywki trochę bardziej zaawansowanych teorii i reguł fizyki.

Chodzi tutaj głównie o grawitację, która obecnie ma niewiele sensu. Jest to związane przede wszystkim z tym, jak działają podstawy Minecrafta – te zostały dostosowane w taki sposób, by przede wszystkim umożliwiać budowanie i sprawiać, że będzie ono prostsze, niżeli byłoby z rygorystycznie przestrzeganymi zasadami grawitacji.

Gracze śmieją się z logiki Minecrafta

Finalnie prowadzi to do zabawnych sytuacji, w których piórko jest lżejsze chociażby od kowadła. Pokazał to między innymi gracz o nicku “ALionWithStripes”, który porównał zachowanie tych dwóch przedmiotów w najprostszy możliwy sposób.

Oczywiście kowadło przyczepia się do bloków, a piórko nie i nikogo to zbytnio nie dziwi. Spowodowane jest to po prostu sposobem, w jaki stworzono Minecrafta. W komentarzach pod nagraniem pojawiło się całkiem sporo głosów mówiącą, że gracze chętnie spróbowaliby pograć z rozszerzonymi zasadami fizyki.

Oczywiście jest taka możliwość, natomiast trzeba do tego mieć odpowiednie mody. Ich instalacja nie jest trudna, a może dawać bardzo ciekawe efekty:

W tym podstawowym Minecrafcie raczej nie ma co na to liczyć. Powód jest prozaiczny – prosi o to bardzo mała grupa społeczności.