w

Ile osób gra obecnie w Minecrafta? Liczba graczy zwiększyła się, czy zmniejszyła od zeszłego roku?

Minecraft w 2021 roku stało się naprawdę popularne. Produkcja zawsze cieszyła się dużą liczbą graczy, natomiast ewidentnie widać, że w ostatnich miesiącach moda na MC powróciła.


Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, ujawnił podczas ostatniej aktualizacji finansowej firmy, że liczba graczy znajdzie wzrosła, jeżeli chodzi o zestawienie do 2020 roku. Okazuje się, że w okresie od stycznia do marca, liczba osób aktywnie grających w produkcję Mojangu sięgnęła 140 milionów.

Oznacza to tyle, że w sumie zanotowano około 30% wzrost rok do roku. To na pewno spory sukces, na który składają się popularni youtuberzy, streamerzy, coraz większe serwery społecznościowe, aktualizacje utrzymujące świeżość rozgrywki i oczywiście sytuacja na świecie, która zmusza do siedzenia w domach.

Minecraft jest na ten moment ogromny

Zestawienie finansowe potwierdziło, że modyfikacje do Minecrafta to żyła złota. Oficjalna ich dystrybucja wygenerowała 350 milionów dolarów przy więcej, niż miliardzie pobrań. Microsoft naprawdę ma powody do zadowolenia.

Wzrost zainteresowania widać nie tylko na Youtube, ale także na Twitchu. W ostatnich 3 miesiącach gra była na 5 miejscu, jeżeli chodzi o jej popularność.

Mało brakowało do wyprzedzenia Fortnite, udało się natomiast przeskoczyć chociażby CS:GO, Warzone, czy Valoranta. Wszystko to przełożyło się także na większe zarobki dla Microsoftu. W sumie zyski wyniosły 41.7 miliarda dolarów, co oznacza 19% wzrost względem poprzedniego roku.