w

Jeden z graczy stworzył niesamowite narzędzie do rysowania po mapach w Minecraft

Jak wygląda Paint stworzony w Minecrafcie?


Społeczność Minecrafta wielokrotnie udowodniła, że jest w stanie tworzyć w tej grze niesamowite rzeczy. Mowa nie tylko o licznych budowlach, którymi gracze chwalą się na wielu portalach, ale i o komendach, modyfikacjach czy innej tego typu twórczości.

Jakiś czas temu można było przeczytać artykuł o Paincie 3D, który pozwalał na tworzenie trójwymiarowych krajobrazów na podstawie płaskiego obrazu (Gracz Minecrafta stworzył Painta w grze dodając do niego konwerter obrazów w wersje 3D).

Kolejny projekt pozwalający na rysowanie

Użytkownik llamalandnet postanowił stworzyć narzędzie, które jest naprawdę dobrze rozbudowane i jednocześnie posiada praktyczne zastosowanie. Stworzone mapy można na przykład powiesić w dowolnym miejscu i w ten sposób udekorować pokój. Jak wygląda korzystanie z tego Painta?

ZOBACZ – Ciekawostki o Zombie z Minecrafta, o których sporo graczy nie ma pojęcia

W komentarzu można przeczytać, że narzędzie zostało stworzone przy pomocy modyfikacji pozwalającej na interpretowanie akcji oraz uderzeń w stronę ramek z przedmiotami. Następnie kalkulowana jest pozycja mapy, na którą patrzy gracz. Planowane są również ulepszenia.

Starałem się zrobić to tak optymalnie, jak tylko mogłem, ponieważ chciałem sprawić, że będzie można używać znacznie większych ekranów oraz uruchamiać na nich programy.

Zastanawiam się nad dodaniem innych gier i może interfejsu, który pozwoli na handel przedmiotami w przyszłych aktualizacjach.

Z pewnością dana modyfikacja jest świetnym sposobem na urozmaicenie rozgrywki w Minecraft. Dodatkowo, jako że twórca oferuje w przyszłości aktualizacje i ulepszenia, na pewno warto czekać, by sprawdzić, co przyniosą dalsze zmiany.