w

Ile zarabiają najlepsi budowniczowie Minecrafta? Nowy raport ujawnia, że chodzi o miliony

Minecraft całkowicie przejął rynek, który za granicą jest nazywany rynkiem budowniczych.


Mimo upływu wielu lat Minecraft nadal króluje w temacie gier pozwalających na budowanie. Potwierdza to chociażby najnowszy raport “bankrate”, który zestawił najpopularniejszych budowniczych produkcji Mojangu z grami pokroju Sims 4 czy Terrarią.

Okazuje się, że TOP 10 zostało całkowicie zajętych przez osoby powiązane z Minecraftem, które tworzą kontent zbudowany właśnie na tej produkcji.

Jak wyglądają liczby?

Raport “bankrate” sporządzony został na podstawie youtuberów i ich przewidywanych zarobkach. Pod uwagę wzięto Minecrafta, Simsy, Terrarię oraz Animal Crossing: New Horizons. Szybko okazało się, że najwięcej ma zarabiać ze swoich filmów.

Rekordzistką jest tutaj LDShadowLady, która na swoich filmach zarobiła blisko 4 miliony funtów. To w przeliczeniu na złotówki daje ponad 20 milionów. Minecraft odpuszcza dopiero na 13. pozycji i zaczyna się przecierać z Sims 4.

Jak to wygląda w Polsce? W naszym kraju nie stworzono takiego raportu, więc można się tylko domyślać. Trudno byłoby sporządzić jedynie na podstawie Minecrafta, bowiem ten już od dłuższego czasu jest bardzo mocny również na polskim Twitchu.

W tym momencie nieco spadł na czwartą pozycję, ale chwilę temu był jeszcze na pierwszym miejscu wśród wszystkich gier. Zarobki przy transmisjach z produkcji Mojangu również potrafią być ogromne.