w

Jak odebrać darmową pelerynę do Minecrafta? Jakie konta ją odbiorą, kiedy i jak wygląda?

W związku z nadchodzącymi do Minecrafta zmianami, każdy będzie mógł odebrać specjalny podarunek.


Minecraft przechodzi jedną z najważniejszych zmian w historii. Wszystko za sprawą migracji kont Mojang na konta Microsoftu. Według zapewnień, nie wpłynie to w żaden sposób na graczy, modyfikacje, skórki, tworzenie serwerów etc.

Co jednak ważne, w podziękowaniu, gracze otrzymają specjalny przedmiot kosmetyczny, mianowicie pelerynkę.

Jak odebrać pelerynę?

Sam proces migracji jest bardzo prosty. Warto jednak wspomnieć, że konta “dzielone” nie otrzymają takiej możliwości. Bardzo bowiem możliwe, że Microsoft kompletnie utnie możliwość dzielenia kont pomiędzy kilkuset graczy. Chodzi tutaj przede wszystkim o konta z serwisów aukcyjnych. By odebrać pelerynę, trzeba będzie posiadać pełną, płatną wersję gry.

By rozpocząć migrację, należy:

  • Przejść na stronę Minecraft.net
  • Wejść w powiadomienie o migracji
  • Zalogować się swoim kontem Microsoftu, ewentualnie stworzyć nowe
  • Stworzyć konto Xbox
  • Potwierdzić migrację

Czy można to zrobić w tym momencie? Jeszcze nie. Według tego, co ogłaszają deweloperzy, “powiadomienie o migracji” pojawi się albo pod koniec 2020 roku, albo na początku 2021. Oznacza to tyle, że dopiero wtedy peleryna będzie możliwa do odebrania.

Jej wygląd został ujawniony już wcześniej, za sprawą oficjalnego ogłoszenia migracji. Podsumowując, akcja dotyczy jedynie tych graczy, którzy zapłacili za Minecrafta pełną kwotę. Konta dzielone prawdopodobnie przestaną istnieć, a logowanie zmieni się na to za pomocą Microsoftu.