w

Jakie zastosowania może mieć TNT w Minecraft? Wszystko co trzeba wiedzieć o tym bloku

Skąd wziąć dynamit i jak można go wykorzystać?


TNT co jakiś czas może okazać się naprawdę przydatne. Blok wprowadzony w wersji Java 0.27 SURVIVAL TEST w październiku roku 2009 stał się popularny ze względu na swoje wyjątkowe właściwości.

Często używany przez grieferów jako narzędzie znacząco ułatwiające psucie czyjejś pracy, znajduje również inne zastosowania. Między innymi może pomóc znaleźć Ancient Debris, czyli blok, którego można użyć do zdobycia sztabek Netherytu.

Przeróżne zastosowania TNT

Pułapki

Pułapki w Minecraft, które wykorzystują TNT głównie mają za zadanie uchronić przedmioty przed trafieniem w niepowołane ręce. Do ich aktywacji często używane są płytki naciskowe i takie zabezpieczenia można znaleźć między innymi w generującej się na pustyni świątyni.

Warto również pamiętać o znajdujących się w grze skrzyniach-pułapkach, które generują sygnał Redstone o sile zależnej od tego, ile graczy aktualnie je otwiera. Poza tym działają i wyglądają one niemalże identycznie do standardowych skrzynek, które gracze z pewnością dobrze znają.

Armaty TNT

Armaty TNT są popularnym narzędziem zbudowanym z Redstone, wykorzystywanym głównie jako broń pozwalająca zaatakować czyjąś bazę lub obronić się przed czyimś atakiem.

Wydobywanie nowej rudy za pomocą TNT

Znalezienie i zdobycie wystarczających ilości Ancient Derbis w celu wytworzenia całego zestawu narzędzi i pełnej zbroi z Netherytu może stanowić nie lada wyzwanie. Surowiec ten jest niezmiernie rzadki. Z tego powodu gracze, którzy nieco chcieli ułatwić sobie poszukiwania, postanowili znaleźć sposób i w ten sposób dotarli do TNT.

Z racji, że blok jest odporny na zwyczajne eksplozje, kopanie tuneli na odpowiedniej wysokości i umieszczanie w nich TNT pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas ulepszania swojego diamentowego ekwipunku.

ZOBACZ – Gracz Minecrafta stworzył Painta w grze dodając do niego konwerter obrazów w wersje 3D

Zastosowania w craftingu

TNT może zostać użyte do stworzenia wózka z dynamitem lub podwodnego TNT (wyłącznie w wersjach Bedrock i Education).

Minecart z TNT może zostać zdetonowany z kilkusekundowym opóźnieniem poprzez przejechanie po aktywowanym lub napędzanym przez Redstone torze. TNT może zostać również odpalone przy każdym kontakcie z ogniem, lawą lub poprzez trafienie go podpalonym pociskiem (wyłącznie w wersji Java).

Wytwarzanie dynamitu i jego generowanie w świecie

TNT pojawia się naturalnie w świecie Minecrafta w pustynnych świątyniach, które zostały już wcześniej wspomniane. Gracz podczas schodzenia do komnaty z nagrodami musi być czujny, ponieważ na samym środku podłogi znajduje się płytka naciskowa, która aktywuje 9 bloków dynamitu znajdujących się pod spodem.

Ten wybuchowy blok można również znaleźć w kopalniach w generujących się w nich wózkach z TNT.

Dynamit można również wytworzyć. W jego przepisie można znaleźć 4 bloki piasku i 5 sztuk prochu strzelniczego.