w

Ciekawostki o Zombie z Minecrafta, o których sporo graczy nie ma pojęcia

Czego gracze mogą nie wiedzieć o tym często spotykanym w Minecrafcie mobie?


Zombie to jeden z najczęściej spotykanych w mobów i większość graczy jest już do nich na tyle przyzwyczajona, że bardzo często po prostu przechodzi obok nich zupełnie obojętnie.

Wielu graczy nie zdaje sobie jednak sprawy, że są one znacznie bardziej rozbudowane, niż mogłoby się wydawać. Jakie ciekawostki wiążą się z tym pospolitym mobem?

5 ciekawostek o zombie

Zombie nie lubią żółwi

Zombie są w stanie wykryć żółwie jaja w zasięgu 24 bloków. Zaczną iść w ich stronę i będą po nich deptać do momentu, kiedy te nie zostaną zniszczone. Twórcy w żaden sposób nie uzasadnili tej interakcji.

Liderzy Zombie

Niektórzy gracze mogą być świadomi, że na trudnym poziomie rozgrywki zombie będą wzywać “posiłki”. Cześć z nich może jednak nie zdawać sobie sprawy z tego, że istnieją również liderzy Zombie.

Przywódca Zombie to rzadki typ tego moba, który zjawia się z dodatkową szansą na pojawienie się posiłków wynoszącą 50%-75%. Mimo że na pierwszy rzut oka trudno odróżnić lidera od zwykłego Zombie, można to zrobić na podstawie liczności przyzwanych przez niego posiłków.

ZOBACZ – Jak zbudować prostą i w pełni zautomatyzowaną farmę w Minecrafcie?

Włamywacze

Zombie będą wchodziły w interakcję z drzwiami zależnie od poziomu trudności rozgrywki.

Na poziomie łatwym i normalnym 10% Zombie będzie dobijało się do drewnianych drzwi, jeśli za nimi będzie cel. Zaczną pojawiać się na nich pęknięcia, jednak wrogi mob nie będzie w stanie ich wyważyć.

Na wysokim poziomie trudności 10% Zombie, które będą próbowały zniszczyć drzwi, da radę się przez nie włamać.

Uzbrojone zombie

Zombie czasami podnoszą przedmioty leżące na ziemi. Ten mob ma tendencję do zbierania następujących przedmiotów:

  • Zbroja
  • Dynia
  • Broń
  • Narzędzia

Zombie będą również w stanie wymienić trzymany przez nie przedmiot na inny, jeśli będzie on zadawał większe obrażenia lub ma większą wytrzymałość.

ZOBACZ – Które zaklęcia w Minecrafcie są najrzadziej używane przez graczy?

Dyniowa głowa

Rzeźbiona dynia charakteryzuje się tym, że ogranicza widoczność gracza, który postanowi ją ubrać. Ma ona jednak kilka zalet, a jedną z nich jest zmniejszenie dystansu, na którym Zombie jest w stanie wykryć postać.

Zasięg ten jest zmniejszony o połowę z 35 do 17 i pół bloku.