w

Rzecz, która nie zmieniła się w Minecraftowym Netherze od ponad 10 lat. O co dokładnie chodzi?

Porównanie aktualnej piekielnej krainy oraz Netheru sprzed lat. Co jest praktycznie takie samo?


Nether jest pierwszą alternatywną krainą, która pojawią się w Minecrafcie już ponad 12 lat temu. Często nazywana piekłem przez kolorystykę i wszechobecną lawę, a charakterystyczny klimat był niegdyś sporym postrachem wśród graczy ze względu na spore niebezpieczeństwo. Po czasie fani znudzili się Netherem, a aktualizacja 1.16 sprawiła, że na nowo zaciekawił graczy ogromną ilością dodanej zawartości.

We wspomnianej wersji dodano między innymi biomy, nowe struktury oraz piglinów, z którymi można handlować złotymi przedmiotami. Bez dwóch zdań 1.16 było jedną z najlepszych wydanych w ostatnim czasie aktualizacji. Jest jednak pewna rzecz, która w Netherze kompletnie się nie zmieniła. O czym dokładnie mowa?

Co w Netherze jest takie samo od lat?

Nether pojawił się w Minecrafcie w wersji alpha 1.2.0, która została wydana październiku 2010 roku. Znajduje się w grze więc już od ponad dekady, a ze względu na to, że Mojang stale aktualizuje swoją produkcję, po jakimś czasie kraina była po prostu przestarzała i odstawała od reszty. Wersja 1.16 była w pełni poświęcona Netherowi i diametralnie go zmieniła. Graczom naprawdę spodobała się odświeżona kraina i od tego momentu można znaleźć w niej między innymi nowe biomy oraz struktury.

Jest jednak pewna kluczowa rzecz, która nie zmieniła się od momentu wydania Netheru. Chodzi o jego generator, który sprawia, że kształty krainy, wygenerowane w wersji Alpha, będą przypominały te z najnowszych wydań. Uwagę na to zwrócił użytkownik o nicku CarotteAtomique, który postanowił opublikować zrzut ekranu, porównujący świat z tym samym seedem stworzony przy najstarszej oraz najświeższej wersji.

Już na pierwszy rzut oka dałoby się rozróżnić screenshoty i wskazać ten, który jest młodszy. Mimo wielu różnic bez problemu można również zauważyć podobieństwa w postaci kształtu widocznych wysp oraz jezior lawy.

Porównywanie starszych wersji z aktualnymi w przypadku jest naprawdę ciekawe. Gra znacząco się zmieniła, jednak w wielu miejscach dalej można zobaczyć, że dalej jest to Minecraft.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft