Reklama

Które biomy w Minecrafcie są najrzadsze? Co jest bardzo trudno spotkać?

Minecraft

Reklama

Na które biomy z Minecrafta najtrudniej trafić podczas eksploracji mapy?

Reklama


Biomy to obszary w Minecrafcie, które posiadają szereg unikalnych cech. Często są one wzorowane na krainach, które można spotkać w realnym świecie. W wersji Java 1.16.5 można wyróżnić aż 79 unikatowych biomów. 67 z nich znajduje się na powierzchni, 5 w Netherze i 5 w Endzie.

Są też dwa nieużywane. Mimo że większość z nich nie jest specjalnie rzadka, to są też takie, które naprawdę trudno spotkać. O jakich biomach mowa?

Które biomy są najrzadsze?

Na początek warto wspomnieć o komendzie /locatebiome, która pozwala na zlokalizowanie dowolnego obszaru po wskazaniu jego tekstowego ID. Po jej użyciu na chacie wyskoczy informacja z koordynatami wybranego biomu, a ich pełną listę można znaleźć tutaj.

Reklama

Las bambusowy i Górzysty las bambusowy

W tym biomie można spotkać wyłącznie duże dżunglowe drzewa oraz duże dęby. Będą one pojawiały się bardziej nieregularnie w stosunku do biomu skraju dżungli.

Są stworzenia, które można spotkać wyłącznie w dżunglowych biomach i są to oceloty, papugi i pandy. Dodatkowo jest też szansa na trafienie w nich świątyni.

Grzybowa wyspa i Brzeg grzybowej wyspy

Rzadki biom, na którym można spotkać grzybnię zamiast trawy. Zwyczajny blok trawy będzie na tym biomie miał bardzo jasny, wręcz neonowy zielony kolor.

Dwa z niewielu biomów, na których naturalnie można znaleźć gigantyczne grzyby oraz jedyny, na którym pojawiają się Mooshroomy. Jedyną różnicą pomiędzy biomami jest to, że Brzeg grzybowej wyspy jest płaskim obszarem.

ZOBACZ – Najbardziej przerażająca rzecz w Minecrafcie. Dalej nie wiadomo, o co tak naprawdę z tym chodzi

Górzysta ośnieżona tajga

Górzysta ośnieżona tajga jest aktualnie trzecim najrzadszym biomem w grze. Góry, które można w nim znaleźć, są bardzo strome, co znacząco utrudnia poruszanie się po całym jego obszarze.

Zwierzęta, które przeważnie można spotkać to wilki, lisy i czarne oraz białe króliki. W przeciwieństwie do zwyczajnej ośnieżonej tajgi nie generują się tu igloo, wioski czy posterunki pillagerów.

Zmodyfikowane badlandy

Ten niezwykle rzadki biom charakteryzuje się znacznie mniejszymi płaskowyżami niż jego bardziej powszechny odpowiednik – Badlandy.

Zmodyfikowane badlandy są drugim najrzadszym biomem w grze i są obecne w około 1/5 wygenerowanych badlandów.

Zmodyfikowany skraj dżungli

Ten biom jest tak rzadki, że naprawdę trudno jest pojąć maleńkie szanse na odrodzenie się jednego na świecie. Szansa na to, że wybrana losowo część świata nim będzie, wynosi zaledwie 0,0001%. 

W kwestii budowy biomu charakteryzuje się on bardziej pagórkowatą i szorstką wersją zwykłego i znacznie bardziej powszechnego biomu Skraju dżungli.

Zmodyfikowana wersja może pojawić się wyłącznie, gdy dżunglowy biom spotka się z Górzystymi bagnami lub Wzgórzami Ciemno dębowego lasu. Z racji, że szanse na wystąpienie tej sytuacji w naturalny sposób są minimalne, można zrozumieć, dlaczego biom ten jest tak niespotykany.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Nie przegap najważniejszych wiadomości i śledź nas na X.

Czytaj więcej