w

Miedziany golem to trzeci mob z tegorocznego głosowania Mob Vote podczas wydarzenia Minecraft Live

Ostatni mob nadchodzącego Mob Vote. Czym charakteryzuje się Copper Golem?


Co roku gracze mają okazję zagłosować na jednego z trzech mobów, spośród których jeden zostanie później wprowadzony do gry. Na ten moment fani poznali już dwójkę z trzech potencjalnych nowych mobów.

Pierwszym z nich był Glare, który był w stanie pomóc graczowi w podziemiach, a drugim Allay, który mógł dla niego zbierać przedmioty (Drugi mob, na którego gracze będą mogli głosować podczas tegorocznego Minecraft Live – Allay). Jak prezentuje się kolejny ujawniony stworek?

Miedziany golem

Dotychczas ukazane moby mają swoje unikatowe zdolności, które zostały opisane wyżej. Wielu graczy oczekiwało ujawnienia trzeciego stwora, który według nich mógł być równie interesujący. Czy trzeci stwór spełnił ich oczekiwania? Najpierw warto przyjrzeć się prezentacji udostępnionej przez Mojang i sprawdzić, co tak naprawdę oferuje Copper Golem.

To Copper Golem. Musi być stary, ponieważ z czasem zamarza i zmienia się w posąg. Golem jest mobem, którego gracz może samodzielnie zbudować, utlenia się z czasem i uwielbia losowo wciskać miedziane przyciski, które również zostałyby dodane do gry.

Trzeci mob wykorzystałby miedź, która na ten moment ma niewiele zastosowań poza budownictwem. Losowe wciskanie przycisków z pewnością zostałoby docenione przez budowniczych mechanizmów z Redstone, a miedziane przyciski mogłyby stanowić świetną dekorację w wielu domkach.

Wydarzenie Minecraft Live będzie miało miejsce już za kilka dni, a samo głosowanie odbędzie się w sobotę 16 października o godzinie 18:00 (12:00 czasu EDT).