w

Drugi mob, na którego gracze będą mogli głosować podczas tegorocznego Minecraft Live – Allay

Czym charakteryzuje się kolejny zapowiedziany przez twórców Minecrafta kandydat Mob Vote?


Podczas największego wydarzenia związanego z Minecraftem, które odbędzie się w tym roku – Minecraft Live – będzie miało miejsce głosowanie Mob Vote, w którym gracze mogą wybrać jednego z trzech stworów, który wkrótce trafi do gry.

Jak na razie fani mogli poznać moba o nazwie Glare, a w kolejnej prezentacji pokazano Allay. Czym charakteryzuje się kolejny stworek?

Mob, który może trafić do Minecrafta – Allay

Jeden z projektantów Minecrafta – Jens – przedstawił nowego moba w charakterystycznej dla Mojangu animacji. Podobnie jak Glare, Allay posiada swoją zdolność, która jest w stanie pomóc graczom (Zwiastun jednego z trzech mobów Minecrafta, na którego gracze będą mogli głosować). Tym razem stworek będzie w stanie przynosić graczowi przedmioty na określonych zasadach.

Cześć! Musisz być Allay. Dzięki za zebranie dla mnie tych wszystkich ciastek. Czy zrobiłbyś tak z każdym itemem, który bym Ci dał? Super! Potrafisz też tańczyć? Fantastycznie!

Jeśli dasz Allay przedmiot, będzie zbierał dla Ciebie takie same itemy. Kocha również muzykę, więc jeśli w pobliżu znajdują się note blocki, tam je upuści.

Mob posiada więc bardzo unikatową zdolność, która może przydać się graczom Minecrafta. Patrząc na to, jakich kandydatów dotychczas przygotowali dla fanów projektanci, w komentarzach wielu graczy nie ukrywa swojej ekscytacji związanej z oczekiwaniem trzeciego moba.

Wydarzenie Minecraft Live będzie miało miejsce już za kilka dni, a samo głosowanie odbędzie się 16 października o godzinie 18:00 (12:00 czasu EDT).