w

Minecraft będzie dla wielu osób darmowy. Mojang podjął decyzję i łączy dwie wersje

Mojang podjęło decyzję, o której pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Deweloperzy uznali, że 2022 rok to właściwy moment na połączenie wersji Java z Bedrock.


Na oficjalnej stronie Minecrafta pojawiła się zapowiedź połączenia dwóch wersji: Bedrock i Java. “Koniec wybierania” – pisze Mojang.

Czy ma to jakieś konsekwencje dla graczy? Jak najbardziej, choć jeżeli gracie tylko na Javie lub tylko na Bedrocku, to zapewne nie zauważycie żadnej różnicy.

Dwie wersje łączą się w jedną

Od 7 lipca Mojang będzie sprzedawać Minecrafta “w pakiecie”, czyli za jednym razem kupicie wersje Bedrock i Java. Nie będzie trzeba się już zastanawiać. Gdzie więc jest ten element darmowości?

Chodzi o to, że jeżeli macie Javę, to Bedrocka dostaniecie za darmo. I tak samo w drugą stronę, jeżeli macie Bedrocka, to Java zostanie Wam przydzielona automatycznie, bez dodatkowych opłat. Dotyczy to wszystkich graczy Minecrafta. Nie trzeba podejmować żadnych akcji, nigdzie się zapisywać, po prostu w launcherze zobaczycie nową opcję.

Czyli wyjaśniając – Java i Bedrock nie staną się oczywiście jedną grą. To nadal dwie osobne produkcje, działające w pewien sposób niezależnie. Zmienia się to, że teraz będą to edycje sprzedawane jako całość.

Dodatkowo każdy dotychczasowy gracz dostanie za darmo tę drugą wersję automatycznie. Wybierać pomiędzy edycjami będzie można z poziomu launchera.