w

Minecraft jako gra typu horror. To zdecydowanie nie jest dla osób o słabych nerwach

Jak prezentuje się zwiastun horrorowej mapy do Minecrafta, którym podzielił się jeden z fanów?


Minecraft jest znany z tego, że daje graczowi wolną rękę. Fani mogą zrobić w produkcji Mojangu praktycznie wszystko. Do ich dyspozycji jest również ogromna ilość komend, które niejednokrotnie udowodniły, jak bardzo potrafią wpłynąć na zasady panujące w sześciennym świecie.

Wielu graczy odnajduje się w tworzeniu customowych map, które nierzadko opowiadają swoją własną historię i wyróżniają się kontentem, którego nie odnajdzie się w zwyczajnym Minecrafcie. Jeden z fanów, poza stworzeniem mapy, postanowił zająć się również zwiastunem, a efekt jest naprawdę zaskakujący.

Zwiastun horrorowej mapy

Użytkownik o nicku SSupersette postanowił podzielić się minutowym zwiastunem swojej wyjątkowej horrorowej mapy. Na klipie można zobaczyć między innymi skrócony poradnik, w jaki sposób grać, aby przeżyć oraz wiele unikatowych mobów.

Trzeba przyznać, że mapa wygląda naprawdę przerażająco, a wprowadzone mechaniki, jak na przykład wskaźnik niepoczytalności, który rośnie, kiedy gracz znajduje się w całkowitej ciemności, nadaje jej jeszcze większego klimatu.

Ucieknij z nawiedzonego domu zanim pogrążysz się w szaleństwie. Zapalaj świeczki, zbieraj materiały, unikaj potworów i ujarzmij zakazane dusze.

Mapa o nazwie Ashen została stworzona przez Supersette oraz Chopper2112. Według autorów można grać na niej zarówno w pojedynkę, jak i w grupie. Jedynym, co należy pobrać, poza samą mapą, jest dodatkowa paczka zasobów. Oboma linkami podzielił się autor wpisu o zwiastunie.