Reklama

Minecraft oficjalnie oceniany jako gra dla dorosłych w tym kraju. Trzeba mieć skończone 19 lat

Minecraft

Reklama

Dlaczego młodsi gracze w tym państwie nie mogą grać w Minecrafta?

Reklama


Większość graczy zapytanych o to, która gra jest najbardziej przyjazna młodszym odbiorcom, z pewności odpowiedziałaby, że jest to Minecraft. Gra, w której trudno mówić o przemocy, a tryb kreatywny skutecznie pobudza wyobraźnię wielu dzieci. Produkcja w wielu krajach jest również używana jako platforma edukacyjna, a mechanika Redstone pobudziła wiele młodych programistycznych talentów.

Ze względu na te cechy Minecrafta trudno wyobrazić sobie to, że gra miałaby być postawiona na równi z niektórymi produkcjami, które w znacznie większym stopniu eksponują treści, które mogłyby być nieodpowiednie dla młodszych graczy. W tym kraju jednak Minecraft jest ograniczony wyłącznie dla osób, które miały już swoje 19. urodziny.

Minecraft tylko dla dorosłych

Od 6 lipca jedna z najpopularniejszych gier na świecie stała się niedostępna dla graczy z Korei Południowej, którzy nie mają 19 lat. Ograniczenie wynika z kontrowersyjnego prawa, które zabrania dzieciom grania w godzinach między północą a 6 rano. Prawo obowiązuje w państwie od roku 2011, a niektórzy twórcy wdrożyli rozwiązania, które uniemożliwiają grę młodszym w tych godzinach. Microsoft zdecydował się jednak ograniczyć wszystkie konta Xbox Live dla osób poniżej 19 roku życia.

Reklama

Ograniczenie do tej pory udawało się ominąć przy pomocy logowania za pomocą konta Mojang, jednak ze względu na rozpoczętą migrację kont wkrótce nie będzie to możliwe, ponieważ na platformie Microsoftu konto mogą założyć wyłącznie osoby, które są dorosłe (Nadchodzi wielka zmiana dla graczy Minecrafta. Kto będzie musiał założyć nowe konto?).

Gracze Minecrafta już teraz muszą mierzyć się z problemami, które z pewnością narosną wraz z przyspieszeniem procesu migracji kont. Microsoft poinformował już, że pracuje nad rozwiązaniem, które miałoby zadowolić młodszych fanów.

Pracujemy nad długoterminowym rozwiązaniem zarówno dla aktualnych posiadaczy gry, jak i tych, którzy chcą ją nabyć, nie mają 19 lat, a mieszkają w Korei Południowej. Więcej informacji przekażemy wam w późniejszym terminie w tym roku.

Posunięcie twórców gry mimo wszystko rozgniewało tamtejszą społeczność, która obwinia prawo. Kontrowersyjne przepisy dotyczące ograniczeń pojawiły się w roku 2011 i miały ukrócić granie w nocy oraz zapobiec rozwoju uzależnienia od gamingu wśród dzieci.

Krytycy tego prawa zwracają uwagę na fakt, że spora ilość młodszych graczy jest w stanie obejść obostrzenia przy pomocy zagranicznych kont lub danych identyfikacyjnych rodziców oraz na to, że jest to demonizowanie kultury gier komputerowych, które jednocześnie w żadnym stopniu nie rozwiązuje problemu uzależnień.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Nie przegap najważniejszych wiadomości i śledź nas na X.

Czytaj więcej