w

Minecraft oficjalnie staje się grą 18+. Gracze poniżej tego wieku będą musieli wysłać zgodę od rodziców

Minecraft w związku z presją społeczeństwa zmienia swoje oznaczenie wiekowe na 18+. Co trzeba o tym wiedzieć?


Minecraft raczej kojarzy się z pozytywną produkcją, przeznaczoną także dla osób młodszych. Dowodem tego jest chociażby fakt, że gra Mojangu służy w szkołach do rozwijania wyobraźni i kreatywności.

Rodzice jednak uznali, że w Minecrafcie jest sporo przemocy i okultyzmów. Dlatego też gra dostała ograniczenie wiekowe i teraz oficjalnie jest dla osób powyżej 18 roku życia. Mechanizm weryfikacji wieku działa tak, jak na przykład w League of Legends.

Potrzebna zgoda od rodziców

Zmiany obejmują tak samo wersję Java, jak i wszystkie inne, włącznie z Pocket Edition. Jeżeli w ustawieniach konta zadeklarowaliście wiek powyżej 18 lat, to dzisiaj nic się dla Was nie zmieni. Jeżeli jednak macie poniżej 18 lat, wówczas przy wejściu do gry pokaże Wam się odpowiedni komunikat odnośnie wymaganej zgody.

Jak działają te zgody?

  • Należy przejść na oficjalną stronę gry, zalogować się i przejść do ustawień
  • Tam zostaniemy poproszeni o podanie maila należącego do rodzica
  • Rodzic otrzyma stosowną wiadomość od Mojangu, którą zaakceptuje. Nie ma tam nic skomplikowanego, to po prostu zgoda, którą należy zatwierdzić przyciskiem

Oczywiście gracze już informują, że będą podawać swoje poboczne maile i jak najbardziej można tak zrobić. Istnieje jednak ryzyko, że konto dzięki temu zostanie kiedyś usunięte. Przykładowo, gdy poda się nieużywanego maila i zupełnie się o tym zapomni. Mojang co jakiś czas ma pytać, czy nadal rodzice wyrażają zgodę na grę swoich dzieci.

Wchodzi to w życie od 1 kwietnia, czyli od Prima Aprilis. Daliście się nabrać?

Mówi się też, że to po prostu 1 kwietnia na Boopie i może coś w tym być. Ten news to żart, a Wy daliście się nabrać.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft