w

Minecraft po cichu usunął skina ciemnoskórego Steve’a. Nie można go już używać

Gracze Minecrafta już jakiś czas temu zorientowali się, że brakuje im kilku konkretnych skórek w kolekcji.


Z perspektywy graczy w wersji Java nie ma to większego znaczenia, ale i tak może stanowić ciekawostkę. Okazuje się, że Mojang, prawdopodobnie przez skargi, postanowił usunąć niektóre skórki z kolekcji Marketplace.

Najwięcej emocji wzbudza brak ciemnoskórej wersji Steve’a. Mojang nie ustosunkował się do tej sprawy, po prostu z dnia na dzień usunięto część dostępnych wcześniej skórek. Nie da się ich użyć ani zobaczyć.

Usunięte skiny do Minecrafta

Z samą skórką wszystko było w porządku. Nie wywoływała żadnych błędów, w mediach społecznościowych nikt o nią nie pytał, aż tu nagle Mojang ją usunął. Usunięto nie tylko jednego skina, ale ogólnie całą paczkę. Używało tego kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Cały pakiet:

Dlaczego skin zniknął? Dobre pytanie. W sieci nie ma żadnych informacji na ten temat. Mojang nie dodał niczego poza pustą informacją o tym, że pakiet ten nie jest już dłużej dostępny.

Oficjalnego powodu nie ma, natomiast ludzie podejrzewają, że Mojang otrzymał jakieś negatywne komentarze w związku z czarnoskórym Steve’em. Dlaczego akurat na jego temat? Dobre pytanie, na które brakuje niestety odpowiedzi.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft