w

Minęło 10 lat pierwszego odcinka polskiego youtubera Minecrafta, który rozpoczął wielki szał

Youtuber, dzięki któremu wielu graczy poznało Minecrafta, a niektórzy rozpoczęli swoją karierę.


JJayJoker, bo to właśnie jemu poświęcony jest artykuł, stał się popularny na polskim Youtube głównie za sprawą swojej serii przygód z Minecraft. Był jednym z pierwszych twórców, który postanowił skupić się na wspomnianej produkcji i to właśnie dzięki niemu początkowo zyskała ona taką popularność.

Minecraft a Youtube

Minecraft nie tylko dał życie wielu znanym dziś na Youtube osobowościom, ale i spopularyzował sam koncept serii let’s play, w których twórcy dzielą się swoim gameplayem i przemyśleniami przykładowo na temat samej gry.

JJayJoker pod koniec roku 2010 opublikował film o tytule “Minecraft special part 1” z okazji osiągnięcia pułapu 600 subskrybcji. W tym momencie rozpoczął się skok jego popularności.

Inne serie zostały raczej odstawione na bok, a Youtuber zaczął być kojarzony głównie z grą, gdzie świat zbudowany jest z sześcianów. Pojawiło się wiele piosenek nagrywanych z osobami takimi jak między innymi McSobieski.

Wraz z innym twórcą – GnomkiemPL – w 2011 rozpoczął drugi sezon przygód z Minecraft o fabularnym charakterze. Fani jednak nie poznali zakończenia tej historii, ponieważ dwunasty odcinek już się nie pojawił.

Trzecia seria, która założeniami powracała do pierwszej, miała zaledwie 20 odcinków (w porównaniu do sezonu pierwszego, który miał ich 53) i została nieoczekiwanie przerwana tak samo, jak sezon drugi.

O osobie JJayJokera można powiedzieć naprawdę sporo, a powrót do jego materiałów w starszych graczach może obudzić wiele wspomnień związanych z grą. Wielu z nich rozpoczynało swoje przygody z Minecraftem właśnie w tamtych czasach. 9 lat widocznie odbiło się na produkcji i mimo że znaczna większość podzieli zdanie, iż gra poszła w dobrym kierunku, to część społeczności często wraca do czasów, kiedy była ona znacznie prostsza.