w

Pojawił się pierwszy kandydat do wydania Minecrafta 1.16.4. Co to oznacza?

Co nowego znalazło się w 1.16.4 i dlaczego gracze tak bardzo wyczekiwali tej aktualizacji?

Twórcy podzielili się pierwszą wersją, która będzie finalnym wydaniem 1.16.4, jeśli żadne krytyczne błędy nie zostaną odnalezione przez graczy i testerów w firmie Mojang. Wielu zdaje sobie sprawę z tego, że jest to finalna aktualizacja wersji 1.16.

Zaraz po niej mają zacząć pojawiać się długo wyczekiwane snapshoty zapowiedzianego podczas Minecraft Live 1.17 (Kiedy zaczną pojawiać się snapshoty wersji 1.17 Minecrafta?). Co jednak zostało zmienione w tej aktualizacji?

Nowości w 1.16.4

W najnowszej wersji dodana została opcja, która pozwala na wyciszanie graczy na nieoficjalnych serwerach, które wysyłają wiadomości formatowane w sposób niestandardowy.

Poprawiony został również jeden błąd, który pojawił się w poprzednim pre-release (Pierwszy pre-release wersji 1.16.4 Minecrafta jest już dostępny. Co zostało poprawione?) W oknie wyszukiwania graczy pojawiali się oni wyłącznie po wpisaniu liter, od których ich imię się rozpoczynało. Teraz wyszukiwanie powinno pozwolić na znalezienie gracza po wpisaniu środkowej części jego nazwy.

Źródło: slicedlime

ZOBACZ – Jakie są najlepsze seedy do speedrunowania Minecrafta? Dzięki temu można zaskoczyć znajomych

Wersję sygnowaną numerem 1.16.4-rc1 można wypróbować po zaznaczeniu w kliencie Minecrafta opcji Latest snapshot przed kliknięciem przycisku Play.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft