w

Mroczna historia najdroższego konta Minecraft. Jego właściciel miał ukraść miliony dolarów

W Minecrafcie istnieje wiele naprawdę rzadkich kont, które powszechnie są nazywane jako “OG”. Wiele z nich należy do tego samego człowieka, który rok spędził w więzieniu.


W społeczności Minecrafta często mówiło się o koncie o nazwie “8” – głównie przez film, który powstał jeszcze w 2017 roku.

Konto miało zostać wówczas sprzedane za 8 tysięcy dolarów. Dzisiaj jego właścicielem jest ponoć Xzavyer, osoba, do której należą również inne, niesamowicie rzadkie konta – “g”, czy “Fox”.

Dzisiaj powszechnie wiadomo, że Xzavyer spędził jakiś czas w więzieniu, choć tak naprawdę nikt nie wie, czy dalej w nim przebywa, czy może już z niego wyszedł.

Nawet na profilach społecznościowych, forach widać wpisy innych użytkowników, którzy życzą mu powodzenia w więzieniu. O co z tym chodzi i kto to jest?

Najdroższe konto w Minecrafcie i jego historia

Xzavyer dorobił się fortuny, czyli kilku milionów dolarów na oszustwie – był jedną z pierwszych osób, które używały zaawansowanej metody umożliwiającej kradzież przy pomocy telefonu. Lata temu było o tym głośno nawet w telewizji. Gracza aresztowano w 2017 roku, miesiąc po tym, jak pojawiły się pierwsze ogólne aresztowania w tej sprawie. Xzavyer był jedną z pierwszych osób, którym postawiono zarzuty i które skazano.

Była to na tyle ciekawa osoba, że oprócz luksusowych samochodów, kupował także te najrzadsze konta w Minecrafcie. Takie miał hobby, w końcu na jego koncie były BTC warte 3.4mln dolarów.

Konta, które ponoć dzisiaj do niego należą to:

  • 8
  • g
  • Fox
  • Nova

Wszystkie z nich są w jakiś sposób bardzo rzadkie i unikalne – czy to przez nazwę, czy posiadane peleryny. Ta historia nie ma ciągu dalszego, bo nie wiadomo, co się dzieje z właścicielem. W teorii wyszedł na wolność i dalej gra w Minecrafta, ale równie dobrze nadal może przebywać w więzeniu.