w

Najdziwniejszy sposób gry w Minecrafta? Sterowanie za pomocą… Ziemniaków

Jak widać, sterowanie jedzeniem staje się coraz bardziej popularne.


Wiadomo, że sterowanie w grach za pomocą warzyw nie jest najnowszym odkryciem, już od dłuższego czasu można znaleźć filmy na Youtube, w których streamerzy grali bananami w LoLa bądź bagietką w CODa. Teraz zawędrowało to także do Minecrafta.

W momencie, gdy większość graczy chce mieć najlepszą klawiaturę, najbardziej czułą na dotyk z najlepszymi możliwymi przełącznikami, niektórzy wybierają inną drogę. Oczywiście na dłuższą metę jest to bezsensowne, z resztą po jakimś czas przestaje działać. Znajdują się jednak śmiałkowie, którzy próbują swoich sił w sterowaniu jedzeniem w grze.

Granie w MInecrafta ziemniakami

W tym konkretnym przypadku ziemniak został pokrojony na plasterki. Każdy plasterek był przypisany do danego klawisza. Mieliśmy więc standardowe WSAD, Shift czy Ctrl, ale stworzone z kawałków ziemniaka. Czy da się tak grać? Jasne, co udowadnia przykład “Seth_Altobelli”.

W przypadku bananów jest podobnie. Wtedy gracze używają całych bananów, podłączają je kablami i naciskając na nie, otrzymują reakcję w grze.

Niczego to oczywiście nie daje poza zabawą, która często kończy się po kilku minutach – wystarczy lekkie zdenerwowanie i cały ziemniak czy banan kończy rozgnieciony na placek.