w

Od kiedy Endermany to potrafią? Gracz Minecrafta został mocno zaskoczony przez moba

Mob, który jest w Minecrafcie od ponad 10 lat, zaskoczył jednego z graczy. Co dokładnie zrobił?


Endermani są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników, jakich można znaleźć w Minecrafcie. Są nieszczególnie lubiani ze względu na to, że potrafią być uciążliwi, zabierając bloki i robiąc szkody, które gracz następnie musi poprawiać, jednak nie do tego stopnia, co Creepery robiące spore kratery swoim wybuchem.

Omawiany mob jest również wyjątkowy ze względu na to, że sam z siebie nie zaatakuje gracza. Aby go sprowokować, trzeba na niego spojrzeć, aby ten się rozzłościł i zaczął teleportować, atakując. Jest również jednym z niewielu mobów, które będą otrzymywały obrażenia od stania w wodzie, której będzie starał się unikać.

Bez dwóch zdań Enderman jest jednym z bardziej skomplikowanych stworów, którego mimo wszystko gracze mieli szansę już dobrze poznać – trafił on do gry w aktualizacji 1.8, która została wydana w 2011 roku. Wydawać by się mogło, że w żaden sposób nie zaskoczy już nikogo. Czy aby na pewno?

Zaskakujący ruch Endermana

Użytkownik o nicku ndm250 podzielił się krótkim klipem, na którym pokazuje jego śmierć z rąk Endermana. Nie wyglądała ona jednak tak, jak można by się tego spodziewać.

Zdenerwowany Enderman złapał gracza, a następnie ekran zaczął migać tak samo, jak w przypadku wejścia do Netherowego portalu. Chwilę później mob znalazł się wraz ze Steve’em nad przepaścią, w którą został przez niego zrzucony.

Oczywiście nie jest to fragment zwyczajnej rozgrywki, a jedynie spreparowana przy pomocy komend przez autora scenka. Mimo to pokazuje, jak ciekawym stworem mógłby być Enderman wraz ze swoją zdolnością teleportacji.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft