w

Odmieniony świat Minecrafta, który sprawdzą tylko gracze z najlepszymi komputerami

Minecraft pozwala na ogromną dowolność, jeżeli chodzi o różnego rodzaju modyfikacje.


W historii Minecrafta było wiele świetnych modów, które tworzyły z MC praktycznie kompletnie inną grę. W przypadku powstającego projektu jednego z użytkowników Reddita jest podobnie. Widać, że to dalej Minecraft, ale na zupełnie innych zasadach.

Użytkownik o nicku “Adventure4544” podzielił się swoimi pracami nad paczką modów, która wprowadza Minecrafta w zupełnie inny klimat. Wygląda jednak na to, że na instalację będą mogli pozwolić sobie gracze tylko z najlepszymi komputerami.

Świat pełny wielkich stworzeń

Krótki materiał pokazuje, jak duży potencjał drzemie w tym projekcie. Oczywiście zmienia się wygląd całej gry. To jednak tylko początek. Oprócz HUD’u, nowych przedmiotów i oczywiście shaderów, gracz dodał także zupełnie nowe mechaniki.

Póki co o projekcie wiadomo stosunkowo niewiele, ale już wzbudził spore zainteresowanie. Z jakiego powodu? Idealnie oddaje to krótki klip pokazujący walkę z jednym z lodowych stworów.

Tutaj zdecydowanie nie ma żartów. By pokonać bossa, trzeba mieć dobry ekwipunek i być przygotowanym na jego ataki. To coś, co będzie odróżniać tę paczkę modów od standardowej gry.

Niestety nie wiadomo, kiedy będzie można pograć w taką wersję Minecrafta, prawdopodobnie jest to projekt na kilka kolejnych miesięcy, więc w temacie na jakiś czas zapadnie cisza. Ten krótki klip można potraktować jako zwiastun czegoś, co może wywołać sporo szumu na scenie.