w

Polskie Ministerstwo Cyfryzacji otworzyło serwer Minecraft. Przeciwnicy rządu pokazali swoje zdolności budownicze

Rządowy serwer Minecraft to dobry pomysł? Ministerstwo Cyfryzacji zapewne nie spodziewało się kreatywności graczy.


Ministerstwo Cyfryzacji z powodu kwarantanny postanowiło umilić czas polskim graczom, który ci muszą spędzić w domu. Wpadli na pomysł zorganizowania webinarów, sesji RPG oraz… utworzenia serwera Minecraft.

Serwer miał zostać uruchomiony w trybie kreatywnym, natomiast działka z najlepiej wykonaną budowlą ma zostać nagrodzona. Polskich użytkowników nieco poniosła kreatywność i “sympatia” do obecnego rządu, w wyniku czego powstało mnóstwo interesujących obiektów. W internecie od razu pojawiły się zdjęcia wybudowanych “kreacji”.

Jak prezentuje się twórczość polskich graczy Minecrafta na rządowym serwerze?

Jak widać na poniższym obrazku swoje umiejętności budownicze pokazała część opozycji obecnego rządu. Jeden z graczy stworzył obiekt przypominający rozbity samolot. Innymi budowlami prezentującymi się na serwerze są napisy “J***Ć KACZYŃSKIEGO” czy “J***Ć PIS”.

Na Reddicie poświęconym Polsce znalazł się taki oto obrazek, prezentujący to, co według autora wpisu jest obecnie na serwerze:

https://www.reddit.com/r/Polska/comments/fo9vxh/tymczasem_na_serwerze_minecraft_prowadzonym_przez/

Kreatywnością wykazali się również inni gracze, tworząc między innymi dowód osobisty Tumulca. Jest on bardzo znany w sieci ze względu na skan jego dowodu, na którym możemy zobaczyć, że Kamil wyróżnił literę “L” w swoim nazwisku. Chciał on w ten sposób podkreślić, iż jest kibicem Legii Warszawa.

Nasuwa się tutaj pewne pytanie… czy warto mieszać politykę nawet w gry komputerowe, które z założenia mają stanowić odpoczynek od codzienności?