w ,

Popularny yutuber Minecrafta stracił swój kanał po tym, jak został on przejęty przez hakerów

Jeden z youtuberów nagrywających Minecrafta wczoraj stracił swój kanał. Standardowo chodzi o przejęcie konta przez osoby promujące oszustwa krypto.


PainfulPVP jest popularnym, zagranicznym youtuberem Minecrafta, którego subskrybuje ponad pół miliona osób. Zapewne kojarzycie, że w ostatnich latach wiele kont popularnych youtuberów jest przejmowanych w celu promocji oszustw krypto.

Dokładnie tak samo było i tym razem. Youtuber obudził się pewnego dnia, by zobaczyć na swoim kanale trwającą transmisję live, która w oczywisty sposób łamała regulamin platformy Google. Przy okazji usunięto wszystkie filmy youtubera.

Co na to Youtube?

Co ciekawe, na wpis youtubera odpowiedziało oficjalne konto Youtube informując, że zespół wysłał w prywatnej wiadomości wszystkie niezbędne informacje, by szybko uporać się z problemem.

Na ten moment na niewiele się to zdało, gdyż kanał po prostu został usunięty. Istnieje natomiast duża szansa, że niedługo powróci. Youtube doskonale wie, że to nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia taka sama sytuacja.

Widać, że problem nie dotyczy tylko i wyłącznie Polski. Podobne akcje dzieją się na całym świecie i to pomimo włączonych wszystkich możliwych zabezpieczeń. Najczęściej powodem takich włamań są wtyczki, których właściciele postanawiają je sprzedać. Warto co jakiś czas zajrzeć do ustawień rozszerzeń w przeglądarce. Gdy dodatek traci wsparcie przeglądarki, warto się zastanowić nad jego usunięciem.