w

Przedmiot z Minecrafta, o którym już nikt nie pamięta. Do czego służy i czy warto go używać?

Jeden z nowych przedmiotów szybko popadł w niepamięć. O którym z nich mowa?


Do Minecrafta w regularnie wydawanych aktualizacjach zazwyczaj trafiają nowe przedmioty, które zazwyczaj znajdują swoje zastosowanie. Mojang stara się nie wprowadzać zbyt wielu nowości, aby nie robić zbyt dużego zamieszania, a nowe itemy nie popadały w zapomnienie, jednak w tym przypadku sprawdził się ten gorszy scenariusz twórców.

Śmierć jest nieodzownym elementem grania w Minecrafta, więc naturalnie niektóre przedmioty będą z nią powiązane. Gracze mają do dyspozycji między innymi łóżka czy Respawn Anchor, które może zostać użyte jako punkt odrodzenia w Netherze. Jest jednak pewien item, o którym wielu graczy zapomniało.

Ciekawy przedmiot zapomniany przez graczy

Jednym z itemów, który jest powiązany ze śmiercią, jest Recovery Compass. Został wprowadzony do Minecrafta w aktualizacji, która dodała między innymi nowy biom – deep dark. Wspomniany przedmiot pozwala na odnalezienie miejsca, w którym się zginęło, co pozwala między innymi na odzyskanie straconych przedmiotów.

Użytkownik o nicku CMDRGlamdring rozpoczął dyskusję na temat kompasu, o którym jego zdaniem zapomniała zdecydowana większość społeczności. Przedmiot zdaje się użyteczny, więc zaskakujące może być to, dlaczego nikt z niego nie korzysta.

W komentarzach pojawiła się dobra odpowiedź na to pytanie – Pie_Not_Lie napisał, że po zdobyciu odłamków potrzebnych do stworzenia kompasu zcraftował go, a następnie schował w skrzynce i zapomniał o nim. Kiedy posiada się już pełny zestaw zaklętej zbroi, rzadko kiedy itemy powiązane ze śmiercią się przydają.

Ponadto gracze zazwyczaj często sprawdzają swoje koordynaty, które wskazują dokładną pozycję gracza. Ich zapamiętanie w przypadku śmierci zapewnia wystarczającą ilość informacji potrzebnych do odnalezienia ciała.

Problemem przedmiotów powiązanych z biomem deep dark jest ich ograniczona ilość zastosowań. Echo shard może zostać użyte tylko do stworzenia kompasu. Jak piszą gracze, mają mieszane uczucia co do tego itemu.

Jestem podekscytowany, gdy znajdę jakieś shardy, a potem przeżywam rozczarowanie, gdy przypominam sobie, że są używane wyłącznie do stworzenia tego kompasu.

Do Miencrafta trafiło sporo tego typu przedmiotów, które są ciekawe, jednak na dłuższą metę nie znajdują swojego stałego miejsca w ekwipunkach graczy. Być może lista zastosowań dla omawianych odłamków zostanie rozwinięta w kolejnych aktualizacjach, jednak na ten moment nic na ten temat nie wiadomo.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft