w

Każdy gracz Minecrafta powinien mieć coś takiego podłączonego do swojego komputera

Jak wygląda stanowisko gracza, który podświetla je zgodnie z tym, co dzieje się w Minecrafcie?


O kreatywności graczy Minecrafta wiadomo nie od dziś. Sandbox wydany przez Mojang od lat cieszy się ogromną popularnością, a jego fani regularnie dzielą się tworzoną przez nich zawartością. W grze można stworzyć praktycznie wszystko, a budowanie jest dopiero wstępem, ponieważ jak pokazała społeczność, ciekawe rzeczy często wychodzą nawet poza rzeczy tworzone wewnątrz Minecrafta (Cosplay pokazujący, jak wygląda jedna z absolutnie podstawowych zasad Minecrafta może zaskoczyć).

Tym razem jeden z graczy pokazał, jak wykorzystał podświetlenie RGB swojego całego zestawu, aby odzwierciedlało to, co dzieje się w Minecrafcie. Jak wygląda osiągnięty przez niego efekt?

RGB powiązane z Minecraftem

Użytkownik o nicku DaKrazyKid podzielił się filmikiem, na którym pokazuje, jak podświetlenie jego komputera, biurka, klawiatury czy podkładki reaguje na to, co dzieje się w grze. Zaimplementował to, co zaproponowali mu gracze, a następnie nagrał działanie całego systemu i opublikował klip.

Kolory podczas walki z bossem odzwierciedlają jego poziom zdrowia, a po jego powaleniu pojawia się zielony efekt, przypominający kulki doświadczenia znane z Minecrafta. Specyficzne wzory pojawiają się również zależnie od tego, jakiego użytkowego bloku używa gracz – posiadają je między innymi kowadło czy stół do zaklinania.

Widać również efekt po wypiciu miksturki – klawiatura wyświetla kształty, które przypominają praticle latające dookoła gracza o kolorze adekwatnym do użytej potki. Widoczny jest również efekt ognia, kiedy postać zostanie podpalona.

ZOBACZ – To kompletnie zmienia sposób podróżowania w Minecraft. Mojang to mocno zbuffował

Autor filmiku jest jednocześnie jednym z autorów aplikacji SignalRGB, która pozwala dokładnie kontrolować wszystkie urządzenia, które mogą zmieniać kolor. Nie jest to więc jego pierwszy projekt, który wykorzystuje oświetlenie sprzętu dla graczy, aby wyświetlać coś interesującego.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft