w

Przeklęte miasto z Minecrafta, które za dnia wygląda zupełnie inaczej niż w nocy. “Robi wrażenie”

Miasteczko w Minecrafcie, które po zmroku robi się niebezpiecznym miejscem.


Minecraft jest grą, w której na naprawdę wiele sposobów da się wykazać kreatywnością. Zdecydowanie najpopularniejszym z nich będzie budowanie. W internecie można znaleźć wiele miejsc, w których fani dzielą się swoją twórczością. Nie oznacza to jednak, że stawianie budowli jest jedyną docenianą przez społeczność aktywnością.

Wielu fanów zajmuje się również tworzeniem map czy wykorzystywaniem komend w naprawdę przeróżnych celach. W przeszłości można było przeczytać chociażby o animacji utworu Bad Apple, wyświetlanej przy pomocy opadających przedmiotów czy przejście gry, wykorzystując do tego wyłącznie polecenia.

Tym razem jeden z użytkowników postanowił połączyć budowanie z komendami, aby uzyskać naprawdę niesamowity rezultat w postaci miasta, które zależnie od pory doby może wyglądać zupełnie inaczej.

Przeklęte miasto w Minecrafcie

Użytkownik o nicku McEMau5 opublikował klip, który pokazuje niewielkie miasteczko tętniące życiem, które w godzinach nocnych zmienia się w przerażające miejsce pełne zombie. Miasto jest częścią większego projektu, nad którym autor pracuje już od kilku miesięcy.

W komentarzach można było znaleźć wiele komplementów, a spora część użytkowników była zainteresowana tym, w jaki sposób udało się osiągnąć widoczny efekt. McEMau5 napisał, że wykorzystał do tego bloki struktur, które znajdowały się pod miastem. Do wykrycia pory dnia użyto natomiast Daylight Sensorów.

Wszystkie dobre i złe budynki mam załadowane do bloków strukturalnych pod miastem. Używam czujnika światła, aby wykryć noc. Kiedy czujnik zadziała, ładuję “złe” bloki strukturalne, a także wymieniam kilka bloków wokół miasta. Przywołuję też zombie w miejsce każdego mieszkańca wioski i wkrótce potem “usuwam” ich z miasta.

Trzeba przyznać, że otrzymany rezultat wygląda naprawdę imponująco. Mimo że miasto nie jest duże rozmiarem, znajdujące się w nim budowle wyglądają dobrze, a efekt przemiany miasteczka w godzinach nocnych nadaje mu tajemniczości. Autor oznajmił, że w ratuszu miasta pracuje nad zagadkami oraz dungeonem, ponieważ całość jest tylko elementem przygodowej mapy.