w

Przez zmianę w diamentach w Minecraft to jest teraz najlepsze miejsce do ich szukania

Minecraft już dobrych kilka miesięcy temu zmienił jedną rzecz w diamentach, ale nadal wiele osób nie jest tego świadomych.


Wszyscy na pewno kojarzą, że kiedyś wystarczyło tak naprawdę wejść do jaskini i dobrze się rozejrzeć. Diamenty były bardzo dobrze widoczne i czymś normalnym było znalezienie po 5-7 sztuk w jednym miejscu.

Teraz to się praktycznie nie zdarza. Oczywiście przy wejściu do jaskini nadal można spotkać diamenty, ale zazwyczaj jest to jeden albo dwa bloki i tyle. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi tutaj o pewną zmianę, której dokonano jeszcze w zeszłym roku.

Gdzie najlepiej szukać?

Przez zmianę, w której diamenty pojawiają się teraz częściej w nieodkrytych miejscach, do których nie ma dostępu powietrza, najlepiej ich szukać w określonym miejscu. Można oczywiście kopać w losowe strony albo jak sugerują najlepsi gracze – udać się na pływanie.

Minecraft generuje diamenty nie tylko w skałach, ale także w wodzie. Wszystko przez to, że system widzi naokoło inne bloki i odczytuje to jako “nieodkryte” miejsce. Tymczasem gracze mogą zobaczyć diamenty w wodzie z naprawdę dużej odległości.

Jeżeli traficie na jaskinię z wodą, to warto się w niej zanurzyć i nieco poszukać. Może się okazać, że dzięki temu znajdziecie całkiem sporo diamentów.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft