w

Świetny zwiastun moda do Minecrafta. Modyfikacja wprowadza do gry wiele uroczych mobów

Do Minecrafta dzięki modyfikacji trafiło wiele przyjaznych dla gracza mobów.


Minecraft to jedna z najbardziej popularnych produkcji wśród graczy, którzy uwielbiają modyfikować ulubione gry. Rozgrywka, która pozwala na naprawdę dużo, dodatkowo jest rozszerzana modyfikacjami i paczkami, dzięki którym można znaleźć w niej praktycznie wszystko.

W przeszłości można było czytać o modzie Create wprowadzającym do gry wiele technicznych komponentów, które mogą pozwolić na stworzenie działającej fabryki, czy o paczce tekstur, które sprawiają, że budynki w Minecrafcie wyglądają jak prawdziwe wnętrza domów. Co tym razem postanowili dodać fani?

Critters and companions

Mod o nazwie Critters and companions wprowadza do gry wiele nowych uroczych stworków, które można spotkać w prawdziwym świecie. Na ten moment są to między innymi wydry, fretki, ważki czy czerwone pandy.

Jeden z członków grupy, która pracowała nad modyfikacją – juuccaa stworzył jej zwiastun, który skupia się na zaprezentowaniu nowych mobów.

Wielu fanów Minecrafta uznało, że trailer wygląda rewelacyjnie, a modyfikacja świetnie wpasowuje się w stylistykę gry, do której została stworzona. Critters and companions dostępne jest do pobrania na platformie curseforge. Twórcy podzielili się kompletną listą dodawanych mobów wraz z ich krótkimi opisami.

  • Wydra: Będzie otwierać małże, aby znaleźć perły. Te mogą zostać użyte do stworzenia naszyjnika.
  • Fretka: Może być oswojona surowym królikiem, aby pomóc w polowaniu na kurczaki i króliki.
  • Ryba Koi: Spawnuje się w rzekach i mogą być zbierane za pomocą wiadra.
  • Ośmiornica Dumbo: Pojawia się w głębokich oceanach i można ją zebrać z wykorzystaniem wiadra.
  • Królik morski: Spawnuje się w oceanach i może być zebrany przy użyciu wiadra.
  • Ważka: Spawnuje się nad rzekami.
  • Owad liściasty: Rozmnaża się w lasach.
  • Panda czerwona: Spawnuje się w dżungli i śpi przez cały dzień.