w

Tapeta z Minecrafta, która podbiła sieć. Dlaczego stała się tak popularna u wszystkich graczy?

To, że gracze Minecrafta są niesamowicie kreatywni, to raczej wiedzą wszyscy.


Minecraft bardzo dużą dowolność, jeżeli chodzi o tworzenie w nim świetnych budowli, rozbudowanych mechanizmów, czy przeżycia długotrwałej przygody. Niektórzy jednak lubią produkcję Mojangu tak bardzo, że chcieliby mieć jej namiastkę także po wyłączeniu gry.

To dlatego jeden z użytkowników Reddita o nicku “ShadowMC3” stworzył pomysłową tapetę, która przypomina swoim wyglądem ekwipunek.

Innowacyjna i nietypowa tapeta na komputer z Minecrafta

Tapeta szybko stała się bardzo popularna, a gracze masowo zaczęli prosić o jej publiczne udostępnienie. Dlaczego? Mamy tutaj praktycznie przeniesiony wygląd ekwipunku, prezentuje się to na pewno nietypowo.

Czy można sobie to pobrać i samemu ustawić? Jak najbardziej. Autor po wielu prośbach dodał “czystą” wersję bez żadnych ikonek.

  • Pełna grafika dostępna jest tutaj – KLIK
  • Prawym klawiszem myszki -> Zapisz grafikę jako
  • Ustawiamy sobie tapetę
  • Następnie co ważne, trzeba przejść do ustawień ikon, czyli prawym klawiszem myszki na pulpicie -> Odznaczyć wyrównanie ikon według siatki

​Potem zostało już tylko ustawienie wszystkiego po swojemu. Jeżeli ktoś zna się na programach graficznych typu Gimp, czy Photoshop, to można dodać sobie do środka czarnego obszaru jakąś postać. By to zrobić należy wpisać w Google przykładowo “Steve png”, pobrać i wstawić grafikę w czarne pole.