w

Trick w Minecraft pozwalający na łatwe zdobywanie diamentów. Działa w 88% seedów

Minecraft jest przepełniony różnego rodzaju trickami – niektóre mogą być bardzo pomocne.


Diamenty do niedawna były najbardziej pożądanymi surowcami w grze i mimo dodania Netherite’u dalej są one niezbędne, jeśli chce się zdobyć najmocniejszy ekwipunek w grze.

Z tego powodu większość czasu spędzonego w podziemiach sprowadza się do poszukiwań diamentów. Gracze znaleźli jednak dość wyjątkowy sposób, który pozwala na szukanie tych surowców.

Jak w prosty sposób szukać diamentów?

Omawiana sztuczka wykorzystuje generowane na powierzchni złoża gliny. Generator świata prawdopodobnie wykorzystuje podobne skrypty do wyznaczania tego, w jakich koordynatach pojawi się glina i diament.

Na samym początku więc warto będzie znaleźć bagna z racji, że to właśnie tam gracze mogą znaleźć najwięcej wspomnianej gliny. Konieczne będzie włączenie również widocznych granic chunków za pomocą kombinacji F3 + G, gdyż to właśnie dookoła nich obliczane są przez generator koordynaty rud diamentu.

Następnie trzeba znaleźć środek tego złoża i przemieścić się w stronę dodatniego Z (stronę, w którą się patrzy, można sprawdzić w statystykach wyświetlonych pod przyciskiem F3 przy parametrze “Facing”) o 7 bloków. Diamenty będą generowały się w odległości 6 lub 8 zależnie od seeda, więc przemieszczenie się o 7 kratek w teorii pozwoli znaleźć je w obu przypadkach. W momencie natrafienia na granicę chunku należy przenieść się na przeciwną stronę i kontynuować odliczanie odległości.

ZOBACZ – Gracze Minecrafta po 10 latach od dodania tego przedmiotu znaleźli dla niego dodatkowe zastosowanie

Zaznaczone dwoma blokami Redstone’u oznacza 7 kratkę. Po przekopaniu się na wysokość, na której mogą wygenerować się diamenty, można je tam znaleźć.

Sposób ten działa na aktualnie najnowszej wersji 1.16.5 i prawdopodobnie nie będzie już aktualny, kiedy Mojang wyda aktualizację 1.17 ze względu na zmiany w generatorze mapy.

Warto również pamiętać o tym, w jakiej kolejności generowane są elementy świata w Minecrafcie. Jeśli w danym miejscu znajdywała się ruda, a następnie została ona zastąpiona dowolną strukturą, jak na przykład jaskinia czy kanion.