w

W społeczności Minecrafta właśnie odbyła się duża drama, o której w Polsce nikt nie wie

Moderatorzy zdecydowanie dali się ponieść, a sprawa wylądowała na głównej stronie całego Reddita.


To wyjątkowa sytuacja, która dotyczy głównie Reddita. Zespół moderatorski musiał przeprosić gracza za to, że trochę poniosło osoby odpowiedzialne za moderowanie treści. Jeden z graczy stworzył dość popularny wpis, w którym pytał innych o to, co powinien zrobić ze światem, który tworzyła jego zmarła dziewczyna.

Chciał w jakiś sposób uczcić pamięć o niej, bo Minecraft był jej ulubioną grą, w której spędzała mnóstwo czasu. Powstał więc temat na Reddicie, w który społeczność mocno się zaangażowała.

„Wykorzystywanie śmierci”

Wpisy na ten temat zostały finalnie usunięte z Reddita. Użytkownik spytał się zespołu moderacyjnego o powody usunięcie jego postów. Moderacja odpisała, że ten ich zdaniem chce wykorzystać śmierć do nabicia sobie punktów i popularności na Reddicie.

Ludzie szybko zaczęli bardzo mocno krytykować moderację, że w ogóle wyciąga takie wnioski na podstawie wpisów, kompletnie nie znają sytuacji. Wszystkie posty zostały po czasie usunięte, co wywołało jeszcze większy bunt. Pojawiły się wpisy, memy pokroju tego:

Gracze nie chcieli odpuścić, więc tworzyli masę tematów o całej sytuacji, które szybko rozprzestrzeniały się po Internecie.  W końcu moderacja przyznała się do błędu (choć postów nie przywrócono). Pojawił się specjalny komunikat, a pod nim ponad 3000 różnych odpowiedzi graczy, krytykujących zachowanie moderacji i podejście do sprawy.

Miała to być pozytywna akcja, która upamiętni zmarłą dziewczynę. Nikt nie wie, jak wyglądała ta relacja, czy Minecraft był istotną jej częścią, natomiast ewidentnie moderacja nie wykazała się tutaj rozsądkiem.

W tym momencie jest cała masa różnych postów o tym, by odwołać zespół moderacyjny i wybrać nowy. Oczywiście dla graczy w Polsce nie jest to jakieś niesamowite, natomiast warto wiedzieć, że coś takiego miało miejsce.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft