w

Wyjątkowa dekoracja domu w Minecrafcie, która wykorzystuje nietypowe dla tego celu modyfikacje

Jak wygląda wyjątkowa dekoracja domku, którą podzielił się w sieci jeden z graczy?


Minecraft to jedna z tych gier, w których gracze na wiele sposobów mogą wykazać się praktycznie nieograniczoną kreatywnością. Jednym z nich jest dekorowanie domów. Niektórzy chwalą się skomplikowanymi meblami stworzonymi przy użyciu wielu elementów, jak na przykład sztandary, a inni podchodzą do tego tematu w zupełnie inny sposób, wykorzystując do tego przeróżne modyfikacje.

W sieci można znaleźć sporo modów, które wprowadzają do Minecrafta meble, jednak jeden z użytkowników postanowił spróbować czegoś zupełnie innego. Co wyjątkowego można znaleźć w jego niewielkim domku?

Nietypowa dekoracja

Użytkownik o nicku jumbledFox podzielił się krótkim klipem, który pokazuje, jak w swoim domku umieścił kawałek świata Minecrafta, który może kojarzyć się z czymś na wzór akwarium. Tutaj jednak można przyjrzeć się niewielkiemu “wycinkowi Minecrafta”, który przedstawia wszystkie jego krainy od Endu przez Overworld aż po Nether.

JumbledFox wykorzystał do stworzenia tej dekoracji dwie popularne modyfikacje.

Immersive Portals + Pekhui pozwala na stworzenie ramek 16×16 podlinkowanych do niewielkich ramek 1×1. Będziesz potrzebował kilku poradników, aby załapać, o co chodzi.

Gracz w pewnym momencie wychodzi przez drzwi swojego domu, dzięki czemu znajduje się na zbudowanej makiecie. W komentarzach niektórzy wspominali o tym, że każde kolejne przejście przez portal sprawia, że postać w grze staje się coraz mniejsza.

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy gracze wykorzystują tego moda w celu stworzenia czegoś podobnego. Tu jednak udało się stworzyć niewielki wycinek świata Minecrafta, który pokazuje, jak pod nieobecność gracza w grze toczy się życie. W ciekawy sposób zinterpretowano również położenie Endu oraz Netheru, gdzie jedna kraina znajduje się nad zwyczajnym światem, a druga pod nim.